Żółwie błotne wracają do województwa łódzkiego. To przełomowy projekt, który pozwoli przywrócić rodzimy, zagrożony gatunek m.in. na terenach Spalskiego i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Maleńkie zwierzęta dotarły już do Łodzi.
Departament Klimatu i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przygotował specjalną propozycję na jesień dla mieszkańców województwa.
To cykl warsztatów kreatywnych dla rodzin.
Sulejowski Park Krajobrazowy został utworzony na podstawie decyzji wojewody piotrkowskiego w 1994 roku. Wraz z parkiem przedborskim i spalskim stanowi zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, który od 2013 roku wchodzi w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
Trwa akcja “Zadrzewiamy Łódzkie”. W ramach inicjatywy ma zostać zasadzonych 100 tysięcy drzew z okazji 100-lecia województwa. Akcję prowadzą pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
Rada Osiedla zaprasza wszystkich piotrkowian do udziału w konkursie fotograficznym "Romantyczny krajobraz Osiedla Szczekanicy". Termin nadsyłania zdjęć konkursowych upływa 9 października 2020 roku.
Organizatorem wycieczki, która odbędzie się w piątek 24 stycznia, jest Sulejowski Park Krajobrazowy OTOP - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Zbiórka o godz. 10.00 przy Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Sulejowie – Polanka.
Zwiedzanie siedmiu parków krajobrazowych województwa łódzkiego, wizyta w Leśnej Osadzie edukacyjnej w Kole, warsztaty z wykonywania karmników dla ptaków czy las w słoiku to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników 7 edycji projektu Kolorowa Lokomotywa organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Już w niedzielę 16 czerwca z dworca w Piotrkowie Trybunalskim o 8:00 wyruszy pociąg, który zawiezie podróżujących na stację Skierniewice-Rawki, skąd udadzą się oni pod opieką przewodników do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Na miejscu zorganizowany zostanie piknik oraz konkursy.
Dla pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Przedstawiciele tej instytucji dbają o to, aby mieszkańcy pamiętali zarówno o polskim narodzie, jak i innych nacjach, które pomogły zapisać naszą historię. Dzięki działaniom takim powstała m.in ścieżka dydaktyczna majora Hubala.
Wielkim finałem zorganizowanym w Łódzkim Domu Kultury zakończyła się szósta edycja projektu Kolorowa Lokomotywa Na zielonym szlaku 2018, skierowanego do dzieci z województwa łódzkiego. Rozstrzygnięto 3 główne konkursy – fotograficzny, plastyczny i tkania gobelinu. Przyznano 9 nagród głównych i 100 wyróżnień.