Do 15 września wszyscy korzystający z usług Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie mogą zgłaszać swoje uwagi i sugestie odnośnie nowego rozkładu jazdy piotrkowskich autobusów.
Za jedyne 1,70 zł każdy rodzic może, wchodząc na odpowiednią stronę internetową, sprawdzić, czy jego dziecko, wychodząc rano do szkoły, na pewno do niej trafiło. Każdy rodzic może też w każdej chwili sprawdzić frekwencję i oceny swojej pociechy. W niektórych piotrkowskich szkołach wprowadzono już dzienniki elektroniczne.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie zdecydowała o wszczęciu dochodzenia w sprawie prywatnych szkół Rawita (gimnazjum i liceum) w Piotrkowie. Śledczy sprawdzą, czy doszło w tych szkołach do fałszerstwa dokumentów, w tym arkuszy ocen, i poświadczenia nieprawdy. Dokumentacja w sprawie przekazana została policji, której prokuratura poleciła niezwłoczne przygotowanie materiału dowodowego.
Parlament studentów staje w obronie żaków z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie wkrótce rozpocznie nową akcję pod nazwą "Adoptuj z APTUSEM" zorganizowaną wraz z firmą Orion Pharma.
Nie będzie podwyżek cen biletów w piotrkowskich "emzetkach". - Rewolucyjne zmiany szykują się tylko w rozkładzie jazdy oraz na trasach linii autobusowych - powiedział Zbigniew Stankowski prezes MZK.
Do końca lipca ma się pojawić informator dotyczący nowego rozkładu jazdy piotrkowskiego MZK. Będzie zawierał szczegółowe mapki z nowymi kursami i rozkład jazdy, ale tylko na pętlach autobusowych.
Rewolucyjne zmiany rozkładzie jazdy MZK w Piotrkowie. Zlikwidowana zostanie obecna trasa na której jeździ linia nr "2". Z mapy komunikacyjnej miasta zniknie również "13", ale zastąpi ją właśnie "dwójka", która przejmie przystanki obsługiwane przez "13". Duże zmiany nastąpią również na liniach nr "1", i "9". Mniejsze zmiany dotyczą "5", "6" i "10", które jednak według nowego rozkładu nie będą jeździć koło Hali Targowej.
- Ogromnym szokiem i zaskoczeniem było dla władz uczelni pismo Pani Minister Kudryckiej o wszczęciu postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie największej, z 15-letnią historią, niepublicznej uczelni w Polsce. Uczelni, która decyzją tej samej Pani Minister kilka miesięcy temu za osiągnięcia naukowe i zdobywanie kolejnych uprawnień otrzymała status Akademii dołączając do grona nielicznych, prestiżowych Akademii w kraju - czytamy w oświadczeniu prof. dr hab. Andrzeja Nowakowskiego, Rektora Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Resort szkolnictwa wyższego stawia pod ścianą łódzką Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną. Jeśli uczelnia nie zlikwiduje kilkudziesięciu swoich ośrodków, w których nielegalnie kształci studentów, sama zniknie z uczelnianej mapy Polski. O swój los drży ponad 30 tysięcy studentów łódzkiego giganta, największej prywatnej uczelni w kraju.