O ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej pamiętali przedstawiciele piotrkowskiego klubu Gazety Polskiej oraz władze miasta.
Przy ul. Wroniej w Piotrkowie Trybunalskim mieszka pani Ania razem z córeczką Sarą. Trudne warunki mieszkaniowe nie pozwalają im na normalne funkcjonowanie. Los się do nich uśmiechnął. Do drzwi ich domu zapukała ekipa programu polsatowskiego Nasz nowy dom.
Udało nam się porozmawiać z gospodynią projektu realizowanego przez Telewizję Polsat, Katarzyną Dowbor.
W siedzibie American Corner w Łodzi (Amerykańskim Centrum Informacyjnym utworzonym dzięki współpracy Ambasady Amerykańskiej w Warszawie i Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego) odbyło się spotkanie dla łódzkich gimnazjalistów "My journey with the USA” prowadzone przez piotrkowiankę - Katarzynę Szyposzyńską - absolwentkę Uniwersytetu Łódzkiego, na którym otrzymała specjalizację z amerykanistyki i mass mediów, oraz Clark University.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie zawiesiła śledztwo w sprawie karambolu na A1. 26 stycznia 2017 roku na autostradzie zderzyło się 76 samochodów, jedna osoba zginęła.
Certyfikaty z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura odebrali autorzy zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2018.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że 27 grudnia jest dla Zakładu dniem wolnym od pracy (w zamian za 11 listopada). W Salach Obsługi Klientów od 8.00 do 15.00 obsługa prowadzona będzie w ograniczonym zakresie i będzie polegała na przyjmowaniu dokumentów. Centrum Obsługi Telefonicznej 22 560 16 00 czynne będzie od 7.00 do 18.00.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie po raz trzeci otrzymał certyfikat akredytacyjny. Oznacza to, że spełnia wiele surowych standardów, co wyróżnia go na tle innych placówek w województwie łódzkim.
W Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie jest 18 nieobsadzonych stanowisk.
Czy powiat przekaże miastu szpital przy ulicy Roosevelta i poradniami z nim powiązanymi? Z taką inicjatywą wyszedł starosta piotrkowski, który skierował w tej sprawie pismo do władz miasta. Stanisław Cubała proponuje także powołanie zespołu roboczego, którego zadaniem będzie przygotowanie szczegółowych rozwiązań w zakresie opieki zdrowotnej. Tę kwestię poruszono podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego.
Początek popularyzacji kryminałów miał miejsce pod koniec lat 80. XX wieku, kiedy to szwedzkie książki kryminalne zaczęły zdobywać popularność w Niemczech. Później w momencie pojawienia się książek Stiega Larssona i jego trylogii „Millennium”, nastąpił boom na tego typu literaturę. Obecnie w Polsce wydaje się ponad 100 kryminałów rocznie, a ich prawdziwą mistrzynią jest Katarzyna Puzyńska. Dlaczego Polacy pokochali kryminały?