W czwartek (23 października) o godzinie 11.20 na drodze W726 w okolicy Inowłodza, pracownicy oczyszczający teren budowy drogi ujawnili różnego rodzaju pociski, granaty oraz trotyl.
W Piotrkowie i Bełchatowie odbywa się Ogólnopolska Sesja Naukowa Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy. Pierwszym prelegentem był prof. Marek Dutkiewicz z piotrkowskiej filii UJK. Sesja potrwa do niedzieli.
70% elewacji budynków otrzymało nowe „umaszczenie” w stalowo-szarej kolorystyce. Z wieży ciśnień przy Pekinie zdjęto dach, by ustawić na niej działko przeciwlotnicze. Wieżę ciśnień przy dworcu kolejowym również uzbrojono, w cekaem...
W pierwszych tygodniach I wojny światowej Piotrków przechodził z rąk do rąk. Rosjanie żebrali o żywność, Austriacy nie ustawali w bojach o miasto, a Niemcy grozili całkowitym spaleniem Piotrkowa, jeśli nie otrzymają ogromnej kontrybucji.
Od kilku dni władze Radomska głowiły się, co zrobić z nietypową przeszkodą, na którą natrafiono podczas budowy ronda u zbiegu ulic Targowej i Krakowskiej. Odkopano tam bowiem zaporę przeciwczołgową z okresu II wojny światowej. Już wiadomo, że znalezisko nie zakłóci ciągłości prac. Zdaniem kierownika Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi nie ma przeciwwskazań do usunięcia przeszkody.
To była największa egzekucja w regionie. 70 lat temu w Pieńkach Karlińskich hitlerowcy zamordowali 52 osoby.
Dziś minęła 67 rocznica zakończenia II wojny światowej.
Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.