Na zakończenie lata w Piotrkowie miał odbyć się w Piotrkowie piknik województwa łódzkiego. W programie przygotowano wiele atrakcji, w tym występ Eweliny Lisowskiej. Impreza została jednak odwołana ze względu na niekorzystne prognozy pogody. Organizatorzy informują, że ewentualna kolejny termin wydarzenia zostanie podany w najbliższych dniach.
Mieszkańcy Uszczyna i całej gminy czekali na remonty tych ulic od kilkudziesięciu lat. W czwartek (27.06.2024) nastąpił odbiór dwóch kolejnych dróg zmodernizowanych na terenie gm. Sulejów. Właściciele posesji znajdujących się przy ulicach Cisowej i Cyprysowej w Uszczynie, z którymi spotkała się burmistrz Dorota Jankowska podkreślali, że wreszcie mogą się poruszać po bezpieczniejszych i bardziej komfortowych jezdniach.
Największy polski przewoźnik kolejowy, spółka Polregio wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania obejmujący trzy certyfikaty ISO. Przyznawane są one firmom, których usługi lub produkty spełniają wyśrubowane międzynarodowe normy oraz obowiązujące przepisy. Przedsiębiorstwa, które je posiadają zaliczane są do elitarnego grona podmiotów o najwyższej jakości usług.
Organizacja w Piotrkowie "Nocy spisowej" okazała się bardzo dobrym pomysłem i wielu mieszkańców spełniło swój obywatelski obowiązek w trakcie zaplanowanej od 8:00 do 22:00 akcji.
Piotrków Trybunalski włącza się w akcję „Noc spisowa” Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (25 września) każdy - kto jeszcze tego nie uczynił - będzie mógł spisać się w Urzędzie Miasta w godzinach 8:00-22:00.
Już w najbliższy czwartek – 8 lipca – do Woli Krzysztoporskiej przyjedzie tzw. spisobus. Mieszkańcy gminy, którzy dotąd jeszcze nie wypełnili obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, będą mogli to zrobić na miejscu.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Animacje dla dzieci, degustacje potraw oraz wieczorna zabawa z DJ-em to tylko część atrakcji, które przygotowano z okazji dożynek sołeckich w gminie Aleksandrów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę o godzinie 17.00 w Niewierszynie.
Po ciężkiej chorobie zmarł Eugeniusz Lisowski. Był jednym z najbardziej znanych piotrkowskich przedsiębiorców, wraz z Henrykiem Supady w 1981 roku założyli firmę Sulimar. Eugeniusz Lisowski wspierał wydarzenia kulturalne i sportowe. Był także jednym z architektów obecnego Piotrkowianina. Niektórzy kibice tego klubu do dzisiaj mówią o nim "Kiper", tak nazywał się jeden z produktów Sulimaru, jego logo widniało przed laty na koszulkach piłkarzy.
W piątkowym pogrzebie uczestniczyło ok. 1000 osób.
Mimo zmiany systemu polityczno - gospodarczego 1 maja nadal w Polsce jest świętem państwowym. W okresie PRL organizowano wielotysięczne pochody, w których uczestniczyli pracownicy, uczniowie, spotowcy, działacze kultury, a przede wszystkim członkowie PZPR i partii satelickich takich jak ZSL, SD.