W IV LO w Piotrkowie odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Klubu Historycznego im. gen. „Grota”.
W sobotę, 12 grudnia w piotrkowskiej Filii UJK odbędzie się konferencja „Wojsko Polskie w ostatnim roku II wojny światowej”.
1993 był najszczęśliwszym rokiem w ich sportowym życiu. To wtedy zdobyły Mistrzostwo Polski. Dziś pokazują złoto, uśmiechając się z politowaniem, bo ten najważniejszy medal jest najmniejszy, mieli wymienić, ale...
Jubileusz 950-lecia Wolborza dobiega końca. 5 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów tej ważnej dla miasta rocznicy. Uroczystości wieńczące obchody rozpoczęły się mszą św. dziękczynną w kolegiacie wolborskiej, którą sprawował ks. arcybiskup senior Władysław Ziółek.
W Wolborzu świętują 950. rocznicę powstania miasta, z tej okazji zorganizowano tam niedawno konferencję naukową poświęconą jego dziejom, ale jak się okazuje, nie był to ostatni element obchodów tego wyjątkowego jubileuszu. Szczegóły na plakacie.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie zapraszają na wykład doktora hab. Janusza Wróbla, pracownika naukowego Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
Grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Jarostach odwiedziła miejsce pamięci narodowej w Pieńkach Karlińskich, którym społeczność szkolna opiekuje się już od wielu lat.
W sobotę członkowie piotrkowskiego Stowarzyszenia "21" uporządkowali kilka grobów na Starym Cmentarzu, głównie tych zapomnianych. Przypomnieli też kawałek historii - wydarzenia z 29 czerwca 1940 roku - mord 42 osób w Lesie Wolborskim.
Na skwerze u zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie stanął pomnik ludowego przywódcy Wincentego Witosa.
Ile i za co musieli płacić wolborzanie biskupom i wójtowi oraz gdzie tak naprawdę przebywał Modrzewski po wygnaniu z Wolborza? Tego mogli dowiedzieć się uczestnicy konferencji naukowej, która odbyła się w sobotę w ramach obchodów jubileuszu 950 -lecia Wolborza.