Projekt „Aktywna integracja w gminie Rozprza” realizowany był przez Centrum Opus w partnerstwie z gminą Rozprza od czerwca do grudnia ubiegłego roku. Udział w nim wzięło 25 mieszkanek gminy, głównie członkiń kół gospodyń wiejskich.
Trwa termomodernizacja Komisariatu Policji w Sulejowie. Jak podkreśla burmistrz miasta i gminy Sulejów Stanisław Baryła, kilkudziesięcioletni budynek wymagał remontu i dlatego też władze gminy postanowiły pomóc finansowo policji.
Ksiądz arcybiskup metropolita łódzki Władysław Ziółek w obecności licznej grupy parafian i wójta gminy Rozprza poświęcił odnowiony kościół parafialny w Milejowie.
To będzie ważny rok dla gminy Aleksandrów. Nowy wójt gminy Dionizy Głowacki ma wiele planów inwestycyjnych.
Zabytkowy dwór w Skotnikach (gmina Aleksandrów) jest jednym z najcenniejszych zabytków znajdujących się na terenie powiatu piotrkowskiego ziemskiego. Niestety jego stan pozostawia wiele do życzenia. Renesansowy budynek jest mocno zniszczony.
Psychoza strachu i spirala podejrzliwości zapanowały w małej podstawówce w podpiotrkowskim Bogdanowie (gm. Wola Krzysztoporska). Powodem wzajemnej nieufności jest mały dyktafon, który - włączony - wypadł z płaszcza nauczycielki, która podczas przerw zawsze wychodziła z pokoju nauczycielskiego.
Grający w piotrkowskiej klasie okręgowej (V liga) GUKS Gorzkowice będzie miał zmodernizowany stadion.
Prawie 90 procent mieszkańców odpowiedziało twierdząco na to pytanie. W Wolborzu zakończyły się właśnie konsultacje społeczne dotyczące odzyskania statusu miasta przez tę miejscowość. Teraz radni muszą wystąpić z wnioskiem do MSWiA o przywrócenie praw miejskich. Jeżeli wszystko potoczy się pomyślnie, to w od stycznia 2010 roku Wolbórz będzie już miastem. Tak jak przed 140 laty.
Władze miasta wybrały nową lokalizację boiska, które ma powstać w ramach programu “Moje Boisko - Orlik 2012”. Obiekt ma być zbudowany przy ul. Wysokiej 28/38 za Zespołem Szkolno-Gimnazjalnym nr 1.
Piotrków, jako jedno z pierwszych miast w Polsce opracował własny, autorski program usuwania wyrobów zawierających azbest już w 2005 r. - Może trochę się pośpieszyliśmy, bo czas na usuwanie azbestu jest do 2032 roku, a my do końca 2007 już pozbyliśmy się ponad 35,6 proc. eternitowych dachów, ale stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać- mówi Robert Kowalski z referatu ochrony środowiska piotrkowskiego magistratu. - Teraz pieniądze są, a nie wiadomo, co będzie później.