Famur zdecydował o postawieniu w stan likwidacji oddziału w Piotrkowie Trybunalskim oraz przeniesieniu produkcji przenośników taśmowych do oddziału w Nowym Sączu. Działalność w zakresie produkcji kolejek i tras przejmie oddział w Katowicach - podała spółka w komunikacie. Zarząd ocenia, że sytuacja w tej grupie produktowej nie ulegnie poprawie w perspektywie ani krótko - ani średnio-terminowej. Procedurą zwolnień grupowych ma być objętych 198 pracowników.
Famur wchłonął Piomę. Nie oznacza to jednak, że piotrkowska spółka przestała istnieć. - Pracownicy mogą spać spokojnie – zapewnia szef Solidarności w Piomie.
1 października nastąpiło połączenie katowickiego Famuru S.A. ze spółką zależną Fabryką Maszyn Górniczych Pioma S.A. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Właściwy sąd dokonał już rejestracji przeniesienia majątku spółki zależnej.
Właściciel Piomy ogranicza zwolnienia. Jak przewodniczący Solidarności w spółce - Jerzy Warzocha, zabiegi związkowców u prezesów spółek przyniosły efekt.
Prezes Zarządu Fabryki Maszyn Górniczych Pioma jest przychylny proponowanemu przez związkowców rozwiązaniu dotyczącemu redukcji zatrudnienia w fabryce. Teraz wszytko zależy od właściciela.
Przedstawiciel załogi piotrkowskiej Piomy spotkał się wczoraj w Katowicach z właścicielem grupy Famur, Jackiem Domagałą.
W spółkach piotrkowskiej PIOMY kolejne redukcje etatów. Teraz prace ma stracić ponad 50 osób.
Nie będzie zwolnień grupowych w spółkach piotrkowskiej PIOMY. Mimo zapowiedzi redukcji zatrudnienia o ponad 300 osób, do końca września tego roku pracę straciło tylko kilkadziesiąt z nich.
4 grudnia to dla górników, a także odlewników dzień szczególny. Okazuje się jednak, że pracownicy piotrkowskiej PIOMY dzisiaj będą pracować normalnie. Dopiero po południu odbędą się okolicznościowe uroczystości.
Główny gmach Fabryki Maszyn Górniczych Pioma SA przy ul. Dmowskiego za okrągłe pięć milionów, sąsiedni biurowiec nieco taniej, bo za 4,5 miliona złotych - tyle pieniędzy musi mieć w zanadrzu każdy, kto chciałby zostać nowym właścicielem budynków od dziesięcioleci wpisanych w przemysłowy krajobraz Piotrkowa Trybunalskiego. Nieruchomości można licytować na internetowej aukcji Allegro.