W muzeum w Piotrkowie w środę odbyła się konferencja zorganizowana w ramach projektu „Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości”. Wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka wysłuchała młodzież piotrkowskich szkół średnich.
Około 300 osób przyjechało na 14. Ogólnopolski Festiwal Nadzieja połączony z 4. Festiwalem Młodych w Polsce. Wydarzenie odbywa się w piotrkowskiej hali Relax.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn: 34-latka, który posiadał narkotyki oraz 32-letniego dilera. Teraz piotrkowianom grozi kara pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło w niedzielę 19 listopada.
W najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godzinie 18.00 w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pt. "Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń". W trakcie koncertu zostaną wykonane pieśni patriotyczne Feliksa Nowowiejskiego, poezja, słowo wiążące, a punktem kulminacyjnym spektaklu będzie nauka pieśni ROTA i wspólne jej wykonanie. W koncercie wystąpią profesjonalni muzycy.
Zdobywcami głównych nagród tegorocznej edycji festiwalu „Trybuna Teatru” zostały zespoły ze Świdnika i Radomia – teatry PUK-PUK i Resursa. VII Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” zakończył się w niedzielę, 5 listopada. W festiwalu wzięło udział dziesięć zespołów teatralnych z całego kraju.
Sobota upłynęła w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie pod znakiem konkursowych zmagań amatorskich teatrów młodzieżowych i dorosłych. W ramach drugiego dnia festiwalu „Trybuna Teatru” na piotrkowskiej scenie zaprezentowano osiem spektakli. Odbyły się również warsztaty aktorskie.
Spektaklem „Mąż mojej żony” w wykonaniu Formacji Artystycznej KANDYD 2 zainaugurowano w piątek, 3 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury VII Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. W tegorocznej edycji festiwalu bierze udział dziesięć zespołów teatralnych z całej Polski. Ich zmagania na piotrkowskiej scenie będzie oceniać jury złożone z zawodowych aktorów, wśród których jest Dominika Ostałowska.
Dina Feldman, działaczka z Izraela, zasiadająca przez wiele lat w tamtejszym rządzie szuka swoich korzeni, w tym również w Piotrkowie. Od lat jeździ po Polsce i trafia na historie swoich przodków. Jej ojciec Abraham Mevarech (Bęczkowski) był pionierem ruchu Mizrachi w Piotrkowie. A teraz okazuje się, że prapradziadek Diny Feldman walczył pod wodzą Kościuszki a jego postać widnieje na słynnej „Panoramie Racławickiej”. Pochodził z Piotrkowa i tu został pochowany w połowie XIX wieku.
Pod biurem poselskim Prawa i Sprawiedliwości w Rynku Trybunalskim doszło do symbolicznego protestu. Uczestnicy manifestacji zapalili symboliczne znicze. To reakcja na czwartkowe wydarzenia z Placu Defilad w Warszawie. Przypomnijmy, w czwartek po południu mężczyzna dokonał tam próby samospalenia.
W samo południe w piątek rozpocznie się w parku ks. Józefa Poniatowskiego festyn „Budowlanka bawi Reymontem” zorganizowany z okazji 800-lecia. Zabawa potrwa do godz. 17.00.