Tymi słowami miłośnicy kąpieli w przerębli, którzy spotkali się w niedzielę na piotrkowskim Słoneczku, zachęcali wszystkich obserwatorów, aby przyłączyli się do nich i weszli do wody podczas drugiej edycji imprezy pod hasłem Wielkie Piotrkowskie Morsowanie.
Okres wzmożonych zachorowań na grypę jeszcze przed nami. W ubiegłym roku to właśnie od stycznia do marca można było zaobserwować nasilenie występowania grypy. Obecnie znacznie częściej można spotkać się z objawami chorób grypopodobnych.
Najważniejsze zmiany w przepisach ubezpieczeniowych, które wejdą w życie w 2018 roku, będą przebiegały pod hasłem e-zmian. Od stycznia w życie wchodzi tzw. e-składka, a od lipca e-ZLA. Ważne zmiany dotyczą też zatrudniania niań.
Billboard o takiej treści wita od kilkunastu dni wjeżdżających do centrum Piotrkowa od strony Sulejowa. Umieszczenie go to element kampanii informacyjnej, koordynowanej przez stowarzyszenie „Stop NOP”. Zdania są podzielone – mieszkańcy i piotrkowski sanepid popierają obowiązkowe szczepienia, przedstawiciele fundacji odpowiadają: - Nie jesteśmy przeciwnikami szczepionek, chcemy po prostu, by były bezpieczne.
Wyłączono ujęcie w wody Szczukocicach w gminie Gorzkowice. Powodem są złe wyniki badania próbki wody pochodzącej z tego miejsca.
Trwa Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV. Bezpłatne badania można wykonywać w Punktach konsultacyjno-diagnostycznych we wszystkich większych miastach. W naszym regionie taką możliwość oferuje punkt przy ul. Tuszyńskiej 19 w Łodzi. To element kampanii "Mam czas rozmawiać", realizowanej przez Krajowe Centrum ds. AIDS.
Mija tydzień od wprowadzenia nowego oprogramowania Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców CEPiK 2, a urzędnicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie a w konsekwencji mieszkańcy powiatu, w dalszym ciągu mają problem z załatwieniem spraw. Jak informuje sekretarz powiatu Ireneusz Czerwiński, wina za te utrudnienia nie leży po stronie urzędu.
W trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Święto obchodzone od ponad 30 lat ma na celu uświadomienie społeczeństwa o szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych.
18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Odkrycie pierwszego antybiotyku – penicyliny G zawdzięczamy szkockiemu lekarzowi Alexandrowi Flemingowi. To jedno z największych odkryć w historii medycyny miało miejsce w 1928 roku.
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.