Zaczynaliśmy powoli, zupełnie jak w wierszu „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Ale z czasem nasza maszyna ruszyła i - co najważniejsze - pędzi do przodu. Dzięki Wam mamy już 2 miliony odsłon miesięcznie i ponad 150 tysięcy unikalnych użytkowników!
Kleszcze w poszukiwaniu pożywienia wkroczyły do miast i osiedli - donosi „Rzeczpospolita”. Zdaniem gazety tych pajęczaków jest coraz więcej i coraz większa ich populacja jest nosicielami groźnych chorób. W ciągu siedmiu lat liczba zdiagnozowanych zachorowań na boreliozę zwiększyła się dwukrotnie.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będzie można skorzystać z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom u dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016).
Mieszkańcy ul. Kochanowskiego w Piotrkowie domagają się budowy parkingu, ale Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie ma na to pieniędzy. Jak twierdzą piotrkowianie, obecna organizacja ruchu naraża ich na mandaty za złe parkowanie.
Kiedy dziesięć lat temu powstawał nasz portal, opiniowanie zamieszczanych w nim treści w formie komentarza pod artykułem wydawało się nie lada cywilizacyjnym osiągnięciem. Mało kto spodziewał się, że z czasem "osiągnięcie" to uzyska zdolność przeobrażania się - od czasu do czasu - w upiora, powszechnie nazywanego hejtem.
Wiele wskazuje, że szczyt zachorowań na grypę dopiero przed nami. Czy istnieją skuteczne sposoby walki z chorobą?
Znamy już wyniki badań kolejnej próbki ciepłej wody z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Na początku lutego wykryto bakterie legionelli, co spowodowało wyłączenie pryszniców w placówce, a przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne zostały czasowo wstrzymane.
Wstrzymano przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne pacjentów w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W placówce nie działają prysznice. Jest to związane z wykryciem pałeczek legionelli w wodzie.
Pałeczki legionelli w wodzie wykryto w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Badania wykazały, że została przekroczona dopuszczalna liczba tych bakterii w wodzie.
Na tę publikację miłośnicy i znawcy dziejów Piotrkowa czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek, 30 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera wydawnicza „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity Witanowskiego. Rękopis najsłynniejszego piotrkowskiego regionalisty odczytał i przygotował do druku Piotr Głowacki.