Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu”. W ten sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalski informuje, że 15 listopada 2018 roku obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Ponad 100 osób pobiegło w sobotę (10 listopada) w VI Biegu Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej. W ten sposób rozpoczęło się świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie gminy. Bieg główny na dystansie 1918 m wygrał, podobnie jak w latach ubiegłych, Dawid Magiera. Wśród kobiet najlepsza była Maja Szustak.
Uroczyste obchody stulecia wolnej Polski odbyły się w niedzielne popołudnie w Piotrkowie. Wzięli w nich udział samorządowcy, żołnierze, kombatanci, parlamentarzyści oraz mieszkańcy miasta.
W Osadzie Leśnej w Kole odbył się w niedzielę piknik rodzinny, podczas którego władze powiatu piotrkowskiego wraz z nadleśnictwem Piotrków uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Od lutego 1915 roku do 30 kwietnia 1917 roku Piotrków był niepisaną stolicą życia legionowego. To w naszym mieście między innymi Władysław Sikorski podpisał Statut Legionów Polskich. Z Piotrkowa na front wyruszyły sformowane tu 4 i 6 pułk Legionów, które weszły w skład II Brygady.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z okazji stulecia wolnej Polski gościli piotrkowskich kombatantów i śpiewali hymn w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.
Oddział wewnętrzny w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie jest nieczynny do odwołania. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne związane z pojawieniem się bakterii "NEW DELHI".
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie przygotowali patriotyczną uroczystość z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim uczciła stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek (9 listopada) gościł w jej progach m.in. kpt. pilot John Benett (Jan Książczyk) weteran powietrznej bitwy o Anglię z dywizjonu 304. Uczniowie, pracownicy i zaproszeni na obchody goście wspólnie stworzyli biało-czerwoną "drogę do niepodległości".