Artykuły do tagu: Dzień

Jaki prezent wybrać z okazji Dnia Kobiet?
Ktoś powie, że może być jeszcze za wcześnie, że jest na to jeszcze czas, że bliżej są Walentynki i należy pomyśleć przede wszystkim o nich... My jednak sądzimy, że o ile w przypadku Święta Miłości dobrym rozwiązaniem może być na przykład kolacja czy wypad do kina z ukochaną, o tyle, jeśli chodzi o Dzień Kobiet, grono świętujących i obdarowanych powinno być znacznie szersze – to nasze ukochane, żony, mamy, siostry, przyjaciółki i koleżanki z pracy... No i oczywiście teściowe!
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza do wspólnego świętowania Światowego Dnia Chorego podczas Festynu Rodzinnego „Z miłości do zdrowia”.
Zrób sobie zdjęcie z „Tygodniem Trybunalskim” i wygraj nagrody!
W związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami 20. urodzinami „Tygodnia Trybunalskiego”, ogłaszamy konkurs dla naszych czytelników.
O tym, kto nie chciał hipermarketu w Piotrkowie. Pamiętacie?
W 1997 miasto sprzedało działkę w Al. Sikorskiego, wkrótce miał tam powstać pierwszy w Piotrkowie Trybunalskim hipermarket. Pamiętacie, kto chciał rzucić się pod buldożery, by do tego nie dopuścić?
Urząd Miasta wczoraj i dziś
Po pierwsze pozbycie się tych urzędników, na których wpływa najwięcej skarg. Po drugie odchudzenie etatowe magistratu. Po trzecie, Urząd musi być otwarty i przyjazny mieszkańcom. No i po czwarte, przełamywanie stereotypów. Taką wizję Urzędu miał sekretarz miasta Piotrkowa… 20 lat temu. Jaka wizja przyświeca dziś kierującemu magistratem?
Pamiętacie jak dogorywała Hortensja?
W PRL-u w Hortensji pracowało nawet 2200 osób. W latach 90. już zaledwie kilkaset. W 1997 roku, kiedy o piotrkowskiej hucie pisał „Tydzień Trybunalski”, zakład był zadłużony i w ZUS-ie, i wobec gminy Piotrków, i wobec PGNiG, a MZGK wstrzymał nawet – za długi – dostawy wody dla huty.
A pamiętacie, jak w 97 r. w Piotrkowie...
Przewodniczącym Rady Miasta został Marek Grynkiewicz. Jednego z radnych Piotrkowa pogryzł pies, do zdarzenia doszło na terenie schroniska dla zwierząt. Na szczycie listy przebojów Radia Piotrków królował No Doubt z przebojem „Don't Speak”. Listę filmowych przebojów okupowały z kolei „Desperado”, „Młodzi gniewni” i „Słodko-gorzki”. A najczęściej granym przebojem w Radiu Piotrków był „Kieliszek i szklanka” grupy Big Cyc.

Taki był Piotrków w 1997 roku. Właśnie wtedy, dokładnie 6 marca, ukazał się pierwszy numer „Tygodnia Trybunalskiego”. Tak, tak, małymi kroczkami zbliża się nasze 20-lecie.
Święta w gubernialnym Piotrkowie
Ciasta od Szymańskiego i Zomera, prezenty od Krechowieckiego i Soczka, markowe wina ze składu Rogójskiego, a książki z księgarni Kolińskiego i Pacewicza. Jak do świąt przygotowywali się piotrkowianie w okresie gubernialnym? Gdzie i w co się zaopatrywali? Wreszcie, jak spędzano święta Bożego Narodzenia w stolicy Guberni Piotrkowskiej?
Dla seniorów wystąpił Jamaro Drom
W Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK odbył się 14 listopada koncert z okazji Dnia Seniora. Wystąpił zespół Jamaro Drom, doskonale znany nie tylko romskiej publiczności.
Piotrkowskie Powązki - znane i nieznane
Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultury i nauki czy filantropi. Z racji oryginalnych i zabytkowych nagrobków nazywany jest także piotrkowskimi Powązkami. I jak każde takie miejsce kryje on wiele tajemnic…
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat