Artykuły do tagu: Dworzec

Wiaty już są. Kiedy otwarcie PCP?
Długo wyczekiwane wiaty przystankowe dotarły do Piotrkowa Trybunalskiego. Ich brak był powodem opóźnień prac przy budowie Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Teraz zadaszenie przystanków jest już montowane.
Na dworcu drzew nie zabraknie
Na terenie przyszłego Powiatowego Centrum Przesiadkowego praca znów wre. Po pewnych problemach związanych z brakiem materiałów, niezbędnych do kontunuowania prac, teraz znów widać jak to miejsce się rozwija. Oko cieszą także pierwsze nasadzenia, które już dość licznie ozdobiły dworzec.
Nowe dworce w gminie Gorzkowice oddane do użytku
Dworce kolejowe w Gorzkowicach i Wilkoszewicach oficjalnie otwarte dla podróżnych.
Powiatowe Centrum Przesiadkowe coraz bliżej
Po byłym dworcu PKS w Piotrkowie Trybunalskim od dłuższego czasu nie ma już śladu. W jego miejsce powstaje Powiatowe Centrum Przesiadkowe. Postęp prac widać z tygodnia na tydzień, a my odwiedziliśmy to miejsce, by pokazać wam jak prezentuje się ono obecnie.
Co dzieje się na byłym dworcu PKS? [ZDJĘCIA]
50 procent - na tyle zaawansowanie prac przy budowie Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie szacują wykonawcy inwestycji. Istnieje duża szansa, że z nowego dworca będziemy mogli korzystać już w wakacje.
02.03.2022 10:37
Na dworcu praca wre
W poniedziałek (28.02.2022) odbyło się oficjalne przekazanie terenu po byłym dworcu PKS wykonawcy budowy. Jego miejsce ma zająć Powiatowe Centrum Przesiadkowe. Aktualnie ten obszar jest ogrodzony, a maszyny budowlane wjechały na plac, gdzie rozpoczęły się prace rozbiórkowe.
Co dalej z Powiatowym Centrum Przesiadkowym?
To już pewne. Za około pół roku były dworzec PKS zmieni się w Powiatowe Centrum Przesiadkowe. Starostwo wyłoniło wykonawcę inwestycji, dzięki której metamorfozę przejdzie cały plac manewrowy.
Jest przetarg na Powiatowe Centrum Przesiadkowe
Za nieco ponad pół roku były dworzec PKS zmieni się w Powiatowe Centrum Przesiadkowe. Starostwo ogłosiło przetarg, a dzięki któremu metamorfozę przejdzie cały plac manewrowy.
Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowski dworzec kolejowy
Dworzec kolejowy w Piotrkowie to kolejne wyjątkowe miejsce na mapie miasta i regionu. I choć obecnie stanowi dla podróżnych głównie miejsce do oczekiwania na pociąg przed podróżą lub w jej trakcie, to przed laty stanowił miejsce ważnych wydarzeń. Tak dla Piotrkowa, jak i dla całego kraju. Był istotnym punktem na trasie kolejowej łączącej Warszawę z Wiedniem. Tędy przejeżdżali dygnitarze, głowy państw i inne ważne persony.
Powiatowe Centrum Przesiadkowe coraz bliżej
Już w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z przebudowanego dworca autobusowego w Piotrkowie. Na antenie radia Strefa FM starosta Piotr Wojtysiak poinformował o planach ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat