Advertisement

Jest przetarg na Powiatowe Centrum Przesiadkowe

ePiotrkow Wtorek, 11 stycznia 2022649519
Za nieco ponad pół roku były dworzec PKS zmieni się w Powiatowe Centrum Przesiadkowe. Starostwo ogłosiło przetarg, a dzięki któremu metamorfozę przejdzie cały plac manewrowy.

Ładuję galerię...

Choć uporanie się z przygotowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów trwało nieco dłużej niż zakładano, to w końcu udało się wszystko sfinalizować. Na koniec poprzedniego roku Starostwo Powiatowego ogłosiło przetarg na utworzenie Powiatowego Centrum Przesiadkowego, czyli pierwszego etapu modernizacji terenu po byłym dworcu PKS. 

 

Oferty w przetargu można składać do 18 stycznia, a inwestycja ma zostać wykonana w ciągu sześciu miesięcy. 

W ramach tego przetargu zrealizujemy 5 stanowisk odjazdowych dla pełnowymiarowych autobusów oraz cztery stanowiska przystankowe dla busów komunikacji lokalnej, które obecnie korzystają z przystanku przy ul. Grota-Roweckiego. W ramach tego zadania powstaną także wiaty osłaniające stanowiska przystankowe. Będą nowe ławki, infrastruktura zielona nowoczesne oświetlenie oraz system informacji dla mieszkańców - wylicza Piotr Wojtysiak, Starosta Powiatu Piotrkowskiego. 

Prace obejmą także wymianę nawierzchni na całym placu manewrowym. Zniszczoną trylinkę zastąpi masa bitumiczna. Powstanie także parking na 21 pojazdów.

Jest to inwestycja, którą będziemy realizować głównie z myślą o mieszkańcach powiatu. Na dworcu codziennie odbywa się ponad 700 kursów busów i autobusów. W zdecydowanej większości korzystają z nich mieszkańcy ziemi piotrkowskiej. Z naszych statystyk wynika, że  dworzec codziennie odwiedza 7 tys. osób. Prawie 4 tys. z nich to uczniowie dojeżdżający do szkół w Piotrkowie. Chcemy zapewnić im godne warunki obsługi pasażerskiej - mówił pod koniec grudnia na antenie radia Strefa FM Piotr Wojtysiak.

Utworzenie PCP realizowane będzie w dwóch etapach. Pierwszy z nich, zaplanowany na ten rok, obejmie przebudowę placu manewrowego. Drugi etap to z kolei przebudowa byłego budynku dworca. Starostwo ma już także plan na zagospodarowanie tego obiektu. Będzie on spełniać funkcje związaną z obsługą pasażerów, przewoźników i funkcję handlowo-gastronomiczną, gdzie sprzedawane będą m.in. produkty lokalnej marki „Powiat Piotrkowski – prosto z serca".

 

 


Zainteresował temat?

7

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

enter ~enter (Gość)13.01.2022 06:00

700 kursów dziennie? Z Piotrkowa?
700 razy dziennie to na pewno oddawany jest mocz na tym przybytku. Jeśli nie zrobią bezpłatnych toalet jak w cywilizowanym świecie, to będzie ładnie pod ledowymi latarniami za 10 tys/szt, jednak woń mocznika tego miejsca nie opuści. Będę też tęsknil za kublami z peerelu owinietymi łańcuchami jak korona cierniowa Jezusa i zamkniętymi na bolszoją ruską kłódę. To se ne wrati.

40


Budować ~Budować (Gość)12.01.2022 18:49

Tam jest konieczna mediateka. Dwie biblioteki obok siebie, to zasli na taką aglomerację. Konieczna jest trzecia. Co taki porzesiadkoeicz ma że sobą począć. Tak to pójdzie, poczyta. Pełna kultura.

41


sdfsfd ~sdfsfd (Gość)12.01.2022 15:26

A nie lepiej nazwać to "Międzygwiezdny hub komunikacyjny Wszechświata, oddział nr 1 Piotrków Trybunalski"?, o przepraszam oddział powiatowy

30


Latający Holender ~Latający Holender (Gość)12.01.2022 00:24

A może pójdźmy w tę stronę:
Powiatowy Hub Migracyjny
Albo?
Powiatowy Port Komunikacyjny
Te przesiadki jakoś tak licho brzmią?.

52


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)11.01.2022 11:04

Ja jestem ciekawy czy zostanie zmieniona częstotliwość i czy mieszkancy powiatu będą miały wieczorne kursy i powroty po 22 z pracy do domu bo obecnie to jest tragedia.

100


fazi ~fazi (Gość)11.01.2022 20:24

Dobrze, że zmieni się oblicze tego miejsca, ale?
W każdym szanującym się mieście powinien być Dworzec Autobusowy. Niech pod spodem znajdzie dopisek na cześć Powiatu, ale przecież to miejsce w mieście to dworzec.
Niestety, Panu Prezydentowi i Radzie Miasta wszystko jedno, przez całe lata skutecznie olewali temat i nie słuchali głosów niektórych radnych, którzy monitowali, że to miejsce urąga wszelkiej przyzwoitości, a wzoruj?c się na innych miastach powinno być wizytówką.
A teraz- będzie to enklawa Powiatu. Obciach, Panie Prezydencie i Państwo Radni!
Ważne, że diety się zgadzają?

90


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)11.01.2022 21:36

Szumna nazwa,a nie można poprostu DWORZEC AUTOBUSOWY?
Minibusy będą odjeżdżały nie z DWORCA,ale z Centrum Przesiadkowego.Kolejna zadęta
nazwa,jak to w Piotrkowie.
Pamiętajcie o rozkładach jazdy
autobusów dalekobieżnych, bo gdyby nie Internet,to nic nikt
nie wie co i kiedy odjeżdża.
Zejdzcie na ziemię i weżcie się jak najprędzej DO ROBOTY
i zlikwidujcie ten smród w centrum miasta.

71


Piotrkowianin Piotrkowianinranga11.01.2022 21:08

Cytuję:
Na dworcu codziennie odbywa się ponad 700 kursów busów i autobusów. (...) - mówił pod koniec grudnia na antenie radia Strefa FM Piotr Wojtysiak.


Ile? Licząc 17 godzin od godz. 5 do 22 wychodzi ponad 40 kursów na godzinę, czyli średnio 1 kurs co 1,5 minuty.
700 kursów to jest, ale może w tygodniu: powiedzmy po 120 kursów dziennie od poniedziałku do piątku, z 70 w sobotę i 30 w niedziele.

30


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)11.01.2022 20:44

Chyba to centrum będzie w baraku...

40


ZSL ~ZSL (Gość)11.01.2022 15:50

Pomnik pełeselu

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat