Kolejny festyn rodzinny z cyklu „Czytanie na trawie” odbędzie się 2.09.2017 r. Tym razem motywem przewodnim będą kolory!
Początek o 15:00 w Parku im. św. Jana Pawła II.
Reforma edukacji obejmie w województwie łódzkim 301 tysięcy uczniów w 1907 szkołach. Taką informację przekazał podczas piątkowej konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk. Nawiązując do zmian, które wchodzą w życie 4 września podkreślił, że nauczyciele nie stracą pracy.
Choć jeszcze pod koniec lipca piotrkowski magistrat informował, że 7 nauczycieli zatrudnionych na podstawie mianowania lub czas nieokreślony straci pracę, dziś kierownik Referatu Edukacji informował na antenie Strefy FM, że pracy nie straci nikt.
Pokonali 6 tysięcy kilometrów, żeby dotrzeć do Polski, do Piotrkowa Trybunalskiego. Gleb, Anastazja, Galina i Valentina są u nas od tygodnia. Na powrót do ojczyzny czekali 15 lat.
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest tanim i wygodnym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, ale również większych inwestycji. Odpowiednio dobrana potrafi zagospodarować nieczystości zarówno od kilku osób, jak i kilkuset. To zatem sprawdzony i ekonomicznie uzasadniony pomysł nawet dla hoteli, szpitali czy szkół. Do konkretnej budowy trzeba oczywiście dobrać odpowiedniej wielkości instalację. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia przydomowa oczyszczalnia ścieków jest lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne szambo. Choć na pierwszy rzut oka właśnie ta inwestycja wydaje się korzystna. I choć sama budowa szamba jest zdecydowanie tańsza, to jednak stała eksploatacja – czyszczenie i wywóz nieczystości wymagają ciągłych nakładów finansowych i naszej uwagi. Wygodniejsze i bezkosztowe okazuje się instalowanie oczyszczalni, którą możemy założyć wszędzie tam, gdzie nie ma podciągniętej instalacji kanalizacyjnej.
Wychowankowie piotrkowskiej drużyny 17-letni Krystian Krawczyk i Kacper Świątczak definitywnie zostali wykupieni przez pierwszoligowy Ruch Chorzów.
Choć wakacje dopiero na półmetku, dziś już wiemy, że w publicznych podstawówkach powstanie 30 klas pierwszych. Siedmioro nauczycieli straci pracę.
Jaka powinna być książka na wakacje? Lekka, łatwa i przyjemna? A może trudniejsza, głębsza, zmuszająca do zastanowienia? Jaka by nie była, najważniejsze że w ogóle jest.
Pochodząca z Piotrkowa sopranistka Aleksandra Olczyk wystąpiła w rodzinnym Piotrkowie. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi.
Małych i dużych Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza 29 lipca na wspólną zabawę w czasie festynu rodzinnego „Baśniowe czytanie na trawie”.