Tradycyjnie jak co roku działacze lewicy w tym SLD złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą przedwojennego prezydenta Piotrkowa Kazimierza Szmidta. Później wezmą udział w manifestacji i pochodzie w Łodzi.
Organizowany po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego zorganizowano w niedzielę 30 kwietnia. To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polegało na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z "Listu św. Pawła do Galatów". Hasło wydarzenia brzmi: "Weź i czytaj!". Biblię czytano także w piotrkowskich kościołach w tym pw św. Jacka (foto).
Był jedną z największych atrakcji Piotrkowa. Jego pomysłodawca swoją pasję przypłacił życiem. Z kolei niecierpliwie oczekiwany w tym miejscu występ francuskiego championa przyniósł piotrkowianom jedynie wielkie rozczarowanie…
W Hali Arena w Gdyni odbył się 22 kwietnia XII Międzynarodowy Festiwal Formacji Akrobatycznych GIM-SHOW o Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni. To największa w Polsce impreza amatorskich formacji gimnastycznych, co roku bierze w niej udział ponad 500 uczestników w wieku 6-19 lat.
W środę rano mieszkańcy Piotrkowa w okolicy magistratu mogli zobaczyć dość nietypowy widok. Jak się okazuje w mieście nie powstała kolejna fontanna, tylko prowadzono prace konserwacyjne sieci wodociągowej.
Zaplanowane na czwartek (27 kwietnia) spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem nie odbędzie się.
Łukasz Krasoń, pierwszy polski niepełnosprawny trener rozwoju osobistego przyjechał do Gorzkowic, swojej rodzinnej miejscowości. W sali GOK spotkał się z mieszkańcami gminy.
Był rok 2010, była 8:41, gdy polski samolot z 96 osobami na pokładzie runął na ziemię pod Smoleńskiem. Zginął prezydent Lech Kaczyński i wielu dostojników państwowych, kościelnych, wojskowi. Polska wstrzymała oddech. Co doprowadziło do tragedii. W poniedziałek 10 kwietnia minie 7 lat od tej największej po II wojnie światowej, polskiej tragedii.
12 kwietnia przypada druga rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendarnego dowódcy partyzanckiego z okresu II wojny światowej, przez stalinowski sąd skazanego na karę śmierci, więźnia Wronek.
- Chrzanił jak Piekarski na mękach - tak koncepcję Antoniego Macierewicza przeniesienia do Piotrkowa Trybunału Konstytucyjnego ocenił jego były prezes prof. Andrzej Rzepliński. Sędzia był we wtorek gościem w Radiu Strefa FM.