Od poniedziałku piotrkowianie mogą składać propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Przyjmowanie wniosków potrwa do 11 września.
Za kilka dni ruszy przyjmowanie wniosków w ramach budżetu obywatelskiego 2021. Piotrkowianie będą mogli zgłaszać projekty w 4 kategoriach. Do dyspozycji mieszkańców będzie 2 mln 434 tys. zł.
Miasto rozpoczyna starania o pozyskanie dofinansowania dla dwóch niezwykle ważnych dla piotrkowian zadań - przebudowy ul. Roosevelta i budowy drogi dojazdowej do „Słoneczka”.
Za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Wolborza Andrzejowi Jarosowi opowiedziała się większość radnych, czterech wstrzymało się od głosu.
Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa uzyskał absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Za takim rozwiązaniem zagłosowało ośmiu radnych Rady Miejskiej Sulejowa, a siedmiu było przeciw.
Radni gminy Wola Krzysztoporska jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu absolutorium wójtowi Romanowi Drozdkowi podczas sesji 15 czerwca.
To była ważna sesja Rady Miasta Piotrkowa. Podczas obrad w środę 10 czerwca radni najpierw zajęli się Raportem o stanie miasta za 2019 rok, później przegłosowali dwie istotne dla prezydenta uchwały - w sprawie udzielenia mu wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu w ubiegłym roku.
Zakończyła się kolejna inwestycja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5. Przy placówce wykonano m.in. nowe ogrodzenie i plac rekreacyjny. Całość była projektem budżetu obywatelskiego 2019. Jednak w ubiegłym roku, ze względu na brak rozstrzygnięcia przetargu, nie zrealizowano jej i przełożono na wiosnę.
Zamrożenie gospodarki i lockdown wprowadzony z powodu epidemii COVID-19 odbija się na kondycji miejskiej kasy. Wpływy z tytułu podatków spadły w marcu o 40%. W przypadku Piotrkowa to 4 miliony złotych.
Samorządy w Polsce liczą straty, z powodu epidemii koronawirusa wpływy do budżetów są znacznie niższe, a władze miast i gmin zastanawiają się, z których inwestycji zrezygnować. Które zadania zostaną odłożone na później w Piotrkowie Trybunalskim?