W dobie rosnącej cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, technika Computer Assisted Web Interviewing (CAWI) szybko zyskała na popularności. Z blisko 32 milionami użytkowników internetu w Polsce, stanowiącymi 84.5% populacji, jest to metoda, która umożliwia dotarcie do szerokiej grupy docelowej. Badania online, realizowane poprzez przeglądarki internetowe, pozwalają na zbieranie danych na niemal każdy temat, od marketingu po nauki społeczne. Wprowadzając interaktywne elementy graficzne i intuicyjność interfejsu, CAWI staje się nie tylko efektywna, ale i angażująca. Metoda CAWI umożliwia szybką dystrybucję ankiet i analizę wyników w czasie rzeczywistym, co czyni ją jednym z kluczowych kanałów komunikacji między firmami a klientami.
USG ginekologiczne jest jednym z podstawowych badań, które służą zarówno profilaktyce, jak i diagnostyce czy kontroli przebiegu leczenia chorób narządów rodnych kobiety. Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne, trwa od kilku do kilkunastu minut, a jednocześnie dostarcza wielu informacji o strukturach i organach położonych w obrębie miednicy mniejszej. Jakie są wskazania do poddania się USG ginekologicznemu? Kiedy wykonuje się je przezpochwowo (transwaginalnie), a kiedy przez powłoki brzuszne?
O tym jak istotna jest profilaktyka chorób układu krążenia specjaliści przypominają na każdym kroku. Na ich powstawanie wpływ mają np. siedzący tryb życia, nieodpowiednie odżywianie się, czy stres. Wsparcie w zakresie leczenia niewydolności krążenia proponuje Centrum Badań Klinicznych PROVITA. Na ten temat rozmawialiśmy z lekarzem Ewą Kalecińską-Krystkiewicz, specjalistą kardiologiem z 15-letnim doświadczeniem, pracującym na terenie Piotrkowa Trybunalskiego oraz regionu.
Raka pęcherza moczowego można pokonać. Specjaliści podkreślają, że ten rodzaj nowotworu - pod warunkiem, że wykryty odpowiednio wcześnie - da się całkowicie wyleczyć. Pomocne mogą okazać się badania kliniczne. Te można wykonać także w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Centrum Badań PROVITA. Między innymi o tym rozmawialiśmy z doktorem Michałem Masłowskim.
Najwyższa jakość badań, kompleksowa opieka lekarzy, darmowe konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin. To tylko niektóre aspekty, dla których warto zainteresować się ofertą usług medycznych, oferowanych przez Centrum Badań Klinicznych PROVITA. Niedawno klinika zmieniła adres swojej siedziby i z tej okazji ponownie zaprasza pacjentów, chętnych do podjęcia terapii, a także specjalistów, którzy chcieliby nawiązać współpracę.
Podstawową rolą TDT – czyli Transportowego Dozoru Technicznego – jest dbanie o bezpieczeństwo pracy urządzeń technicznych. TDT spełnia swoją funkcję, korzystając z uprawnień nadanych mu ustawą z dnia 21 grudnia 2000 roku. Do narzędzi wykorzystywanych przez TDT zaliczyć możemy badania techniczne, przeprowadzane na każdym etapie prac związanych z maszynami technicznymi. Jakie typy badań TDT możemy rozróżnić? Kiedy się je przeprowadza? I które urządzenia im podlegają?
PCMiD wypowiedziało NFZ-owi umowy na leczenie w nich z dniem 30 stycznia tego roku. Obie poradnie w styczniu i grudniu nie miały już zapisanych na listę oczekujących nowych pacjentów.
Kampania Dotykam=Wygrywam, promująca profilaktykę raka piersi i noszenie odpowiednio dopasowanego biustonosza, została zainaugurowana we wtorek 20 września w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.
Spirometria, konsultacje u pulmonologa, warsztaty z dietetykiem czy porady rehabilitacyjne - to wszystko czekało w sobotę w Rozprzy. W tamtejszej szkole podstawowej odbyła się kolejna odsłona akcji "Dni promocji zdrowia i rehabilitacji dla osób powiatu piotrkowskiego".
W sobotę (30.07) w remizie OSP w Gomulinie odbyły się pierwsze bezpłatne badania spirometryczne, na których badano kondycję płuc. Na miejscu porad udzielali także lekarze pulmunolodzy z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.