Po raz kolejny w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. W naszym mieście – podobnie jak w całej Polsce – impreza upamiętniająca żołnierzy wyklętych odbędzie się 4 marca.
W samo południe w centrum miasta rozpoczął się piknik NATO, w którym uczestniczą żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego.
... a to za sprawą występu artystycznego. Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Stefana Roweckiego – Grota w Piotrkowie przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Oskarżeni o wierność i cnotę”.
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niewykluczone, że w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się nieodkryte miejsce pochówku ofiar Urzędu Bezpieczeństwa - być może Żołnierzy Wyklętych. Poinformował nas o tym prezes piotrkowskiego oddziału Stowarzyszenia Kukiz' 15 Piotr Radziszewski, który kontaktował się w tej sprawie również z pracownikami Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej.
1963 – tyle metrów mieli do przebiegnięcia uczestnicy Biegu Wilczym Tropem, który wystartował w niedzielę w samo południe w Piotrkowie.
Od mszy świętej w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Śląskiej w niedzielę 26 lutego rozpoczną się miejskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Od 6 lat 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wzorem lat poprzednich również w Piotrkowie odbędą się społeczne obchody, na które składać się będzie cykl wydarzeń organizowanych przez piotrkowskie środowiska patriotyczne.
Flagi z postaciami 96 żołnierzy wyklętych można zobaczyć w centrum Piotrkowa.
Wychodzi na to, że pomysł, który w założeniach miał wzmocnić lokalny wizerunek radnych PiS, może okazać się niewypałem.
Im bliżej Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, tym wyraźniej widać linię sporu Polaków. Kolejnego sporu.