Województwo łódzkie, z dynamicznie rozwijającą się Łodzią na czele, staje się jednym z najciekawszych rynków nieruchomości w Polsce. Rosnąca liczba nowych inwestycji deweloperskich przyciąga zarówno inwestorów, jak i osoby poszukujące nowego miejsca do życia. Zakup mieszkania na rynku pierwotnym w tym regionie to nie tylko możliwość zamieszkania w nowoczesnych budynkach, ale także korzystna inwestycja w przyszłość.
Wynajem mieszkania zamiast kupna własnego jest bardzo spopularyzowany w zachodniej części Europy, trend dociera również do Polski. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie z przyczyn ekonomicznych oraz zawodowych. Co jednak, jeśli woda w wynajmowanym mieszkaniu nie zadowala pod względem jakości? Czy możemy sobie w takiej sytuacji pozwolić na urządzenie do uzdatniania wody?
Chcesz skutecznie sprzedać zadłużone mieszkanie spółdzielcze? Przeczytaj nasz praktyczny poradnik i dowiedz się jak to zrobić!
Nowe mieszkania powstaną przy ul. Chopina. W pierwszym etapie będzie ich 150 – jedno, dwu i trzypokojowych. Będą one miały od 29m2 do 64m2. Bloki będą posiadały windę oraz podziemne garaże, ogrzewanie gazowe, parkingi zewnętrzne, nie zabraknie placu zabaw.
Będą nowe mieszkania na Starówce w Piotrkowie? Do takiej inwestycji szykuje się Urząd Miasta oraz Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Dwie nowe kamienice mają zostać wybudowane na Podzamczu w Piotrkowie Trybunalskim. Taką informację w swoich mediach społecznościowych przekazał prezydent Krzysztof Chojniak. W budynkach oprócz mieszkań, ma się też znaleźć miejsce na lokale użytkowe.
Sytuacja gospodarcza Polski pozwala na optymizm w odniesieniu do rynku mieszkaniowego, choć działania nastawione na szybkie odrobienie strat poniesionych przez deweloperów m.in. w wyniku pandemii, mogą doprowadzić do wzrostu cen mieszkań. W stabilizacji rynku może pomóc rządowy program dopłat do kredytów „Bezpieczny Kredyt 2%”.
Rynek najmu nie stanowi konkurencji dla rynku sprzedaży mieszkań, ale jest z nim komplementarny. Oba te segmenty pozwalają na zaspokojenie podstawowej potrzeby człowieka, jaką jest posiadanie własnego lokum - podkreślali uczestnicy debaty podczas konferencji Polskiej Agencji Prasowej „Rynek mieszkaniowy wobec wyzwań gospodarczych”.
Za 1 metr kwadratowy mieszkania w Piotrkowie trzeba zapłacić o 8,52 % więcej niż 12 miesięcy temu. Tak wynika z analizy specjalistów portalu rankomat.pl.
Zamarzająca woda w punkcie pobierania, zewnętrzne toalety w fatalnym stanie, mało miejsca do składowania opału – z takimi problemami mierzą się lokatorzy budynku przy ul. Przemysłowej 35A w Piotrkowie. Jak mówią, sytuacja jest trudna, szczególnie kiedy zaatakuje zima.