TERAZ 22°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama Skup złomu - konrad

Zabójstwo 63-latka. Podejrzany trafił do aresztu. FILM

A.Wolski
oprac. Artur Wolski śr., 22 lipca 2026 12:06

Trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 67-letni mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojego 63-letniego znajomego. Do tragedii doszło w jednym z domów na terenie gminy Gidle w powiecie radomszczańskim.

Zabójstwo 63-latka. Podejrzany trafił do aresztu. FILM

Najważniejsze informacje

  • 67-letni mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w areszcie tymczasowym pod zarzutem zabójstwa 63-letniego znajomego.
  • Tragedia miała miejsce w domu na terenie gminy Gidle w powiecie radomszczańskim. 63-latek został znaleziony martwy z raną kłutą w okolicy klatki piersiowej.
  • Badanie wykazało, że podejrzany był nietrzeźwy w chwili zatrzymania.
  • Policjanci przeprowadzili dochodzenie, zebrali materiał dowodowy i przedstawili podejrzanemu zarzut zabójstwa.
  • Sąd zastosował wobec 67-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie 18 lipca po godzinie 20. Z informacji wynikało, że w jednym z budynków znajduje się mężczyzna, który nie daje oznak życia. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze znaleźli ciało 63-latka. Mężczyzna miał ranę kłutą w okolicy klatki piersiowej. Lekarz stwierdził zgon.

W domu przebywał również 67-letni mężczyzna. Badanie wykazało, że był nietrzeźwy. Został zatrzymany przez policjantów.

Na miejscu przez wiele godzin pracowali funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczono ślady kryminalistyczne, wykonano oględziny oraz przesłuchano świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu zabójstwa.

Policjanci wykonali szereg czynności procesowych, które pozwoliły na zebranie materiału dowodowego i przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa. O dalszym losie podejrzanego zdecydował sąd, który zastosował wobec niego tymczasowy areszt – mówi aspirant Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

21 lipca Sąd Rejonowy w Radomsku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Radomsku, zastosował wobec 67-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Podsumowanie

    Źródła opracowania: KPP w Radomsku
    reklama

    Komentarze 4

    reklama

    Dla Ciebie

    22°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio