TERAZ19°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Uwaga! Można składać wnioski suszowe

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk śr., 10 lipca 2019 07:26
Rolnicy poszkodowani na skutek suszy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych. Wnioski należy składać do Urzędu Gminy Wola Krzysztoporska od 8 do 12 lipca 2019 r.
Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Według monitoringu suszy rolniczej prowadzonego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, w chwili obecnej zagrożenie suszą na terenie gminy Wola Krzysztoporska występuje dla zbóż ozimych i jarych, rzepaku, rzepiku, kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę oraz łąk i pastwisk na glebach kategorii I (piasek, piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty ) i kategorii II (piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny, piasek gliniasty mocny pylasty).

 

Formularz wniosku wraz z oświadczeniami jest dostępny w Urzędzie Gminy (pokój nr 14) oraz do pobrania w wersji elektronicznej: wniosek oszacowanie szkód przez komisję w gospodarstwie rolnym, oświadczenie o strukturze upraw i poniesionych szkodach, oświadczenie o produkcji zwierzęcej towarowej (sprzedanej) i poniesionych szkodach.

 

Do wniosku należy dołączyć kopię wniosku do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o płatność bezpośrednią na rok 2019 oraz wydruk z Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ).

 

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu 44 616-39-83, 44 616-39-82 lub osobiście w pokoju nr 14 Urzędu Gminy Wola Krzysztoporska.

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 11

    ~gość (gość)

    10.07.2019 14:17

    Człowieku z miasta co za głupoty pisze widać ze zielonego pojęcia nie masz


    ~gość (gość)

    10.07.2019 10:08

    Każdy z was może kupić ziemię i ją uprawiać czysty zysk. Same matematyki się wypowiadają ile to rolnik zarabia pieniędzy



    ~gość (gość)

    10.07.2019 09:52

    Gościu na pewno nie chciał byś być na miejscu rolników


    ~X2 (gość)

    10.07.2019 09:46

    Przy kilku ha nie warto tyłka sobie zawracać odszkodowaniem marne grosze i stosy papierów a ile chodzenia za tym gra nie warta świeczki a winę za drożyznę mieszczuchy niech maja do rządu bo rozdaje na lewo i prawo generując inflację i lawinowe podwyżki w sklepach. Nikt nie zdaje sobie sprawy ,ze mamy stosowaną broń pogodową wobec Polski i nie tylko albo ulewy to upały a teraz zima. To zachodnie koncerny zarobią na nas a nie nasz rolnik



    ~gość (gość)

    10.07.2019 09:02

    I jak co rok. Jak nie słońce to deszcz jak nie deszcz to wiatr - rolniczek znów złoży wniosek o odszkodowanie . Najpierw dostał jak co roku dofinansowanie do każdego hektara a teraz dostanie odszkodowanie i będzie bidula płakał , że za mało . Czy ktoś słyszał o jakieś kontroli na polu w czasie żniw ile ten rolniczek zboża zbiera z hektara ? Zboże sypnie to na lewo sprzeda a i tak odszkodowanie i dopłaty do kieszeni zgarnie i będzie narzekał , że mu źle . A w stodole i traktory i ze trzy wypasione limuzyny . Ja bym nie dał tych dotacji- mi nikt nie dokłada co roku do mojego biznesu . Ach szkoda gadać.



    reklama

    Dla Ciebie

    19°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio