TERAZ19°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Tak wyglądała ewakuacja DPS w Kleszczowie. Pomagali łódzcy Terytorialsi

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk czw., 23 kwietnia 2020 07:22
W środę informowaliśmy o ewakuacji Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie, gdzie u pensjonariuszy i personelu zdiagnozowano koronawirusa. W akcji pomagali łódzcy Terytorialsi.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

- Na terenie naszego województwa ma właśnie miejsce ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie. Uczestniczą w niej także żołnierze Zespołu Interwencji Kryzysowej 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej: 15 żołnierzy i 3 pojazdy – informował w środę mjr Arkadiusz Rubajczyk, szef Sekcji Komunikacji Społecznej, oficer prasowy 9ŁBOT.

 

Była to czwarta tego typu operacja cywilnych służb medycznych i sanitarnych, żołnierzy WOT oraz Wojsk Lądowych i podchorążych. Łącznie w ewakuacji brało udział 29 żołnierzy z 9 Łódzkiej Brygady OT i podchorążych WAT oraz 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oraz policjanci, personel medyczny z Tomaszowa i Łodzi oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW w Łodzi. Do szpitali w Radomsku, Bełchatowie, Zgierzu i Łodzi przewieziono 55 zarażonych koronawirusem pensjonariuszy.

 

Ewakuacja DPS w Kleszczowie zakończyła się 22 kwietnia o godz. 15.30.

 

Przypomnijmy, że żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej pracowali też na terenie DPS w Drzewicy. DPS w powiecie opoczyńskim był ewakuowany przez żołnierzy 9ŁBOT, 25BKPow w Tomaszowie Mazowieckim oraz WCKMed 17 kwietnia. Następnego dnia żołnierze 5 pułku chemicznego w Tarnowskich Górach dokonali dekontaminacji pomieszczeń. 22 kwietnia, na wniosek starosty opoczyńskiego, 8 łódzkich Terytorialsów przygotowywało pomieszczenia DPS w Drzewicy do powrotu pensjonariuszy i personelu. Pomoc polegała m.in. na transporcie, składaniu i ustawianiu łóżek oraz mebli, tak, aby w najbliższych dniach mieszkańcy mogli wrócić do swojego domu.

 

 

 

 

(materiały prasowe WOT)

reklama

Komentarze 14

~Piękny Lolo (gość)

26.04.2020 22:03

Uzupełniając ten artykuł stwierdzam, że według moich, sprawdzonych informacji, w akcji uczestniczyło: 26 funkcjonariuszy Policji, 24 funkcjonariuszy Straży Granicznej, 23 żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza, 21 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej, 22 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, 18 strażników gminnych, 17 strażników miejskich, 12 funkcjonariuszy Straży Leśnej, 10 funkcjonariuszy Straży Łowieckiej, 9 funkcjonariuszy Straży Rybackiej oraz 7 funkcjonariuszy innych służb inspekcji i straży (zespolonych, jak i nie zespolonych).


~gość (gość)

24.04.2020 02:13

To jest straszne ktoś powinien za tych ludzi odpowiedzieć ci ludzie w dps zostali skazani na pewną zagładę nikt o nich nie zadbał myślę że państwo zawiodło na całej lini


~Bolek (gość)

23.04.2020 22:23

Odpowiem wami dlaczego tak się dzieje , bo 90% pracowników służby zdrowia to pracownicy kontraktowi , nie etatowi, większość pielęgniarek obsługi tych domów to kontraktowcy pracujący w wielu miejscach jednocześnie, ale przecież pisowce dwukrotnie odrzucili poprawkę, aby badać wszystkich pracowników służby zdrowia, pisostwo to zło i zacofanie, tak jak Macierewicz i jego wyborcy co czytamy na forach, nie mają pojęcia o świecię z wyjątkiem świata plusów!



~gość (gość)

23.04.2020 12:56

Bardzo często słyszy się o zakażeniach w domach opieki. Nie tylko w Polsce. Nie wydaje wam się to dziwnie podejrzane? Tak jakby wirus był tam celowo "zapraszany" w wiadomych celach...


~12345 (gość)

23.04.2020 08:56

w takim ośrodku przebywa do kilkudziesięciu osób max., czy naprawdę tak trudno ich jakoś "ogarnąć" i nakazać siedzenie na du...??? tylko nie piszcie o szacunku dla starszych i wolności, bo co im teraz, po kilku przykładach z dpsów, zostało?



reklama

Dla Ciebie

19°C

Pogoda

Kontakt

Radio