Sąd konkursowy składa się głównie z architektów, a jego zadaniem jest wyłonienie najlepszej koncepcji urbanistyczno – architektonicznej rozbudowy hali. Komisja ocenia część graficzną i opisową pracy, posługując się takimi kryteriami, jak: walory rozwiązań architektoniczno – urbanistycznych (60%), ekonomika rozwiązań (25%), cena projektu (10%) oraz przeprowadzenie konsultacji ze związkami sportowymi na etapie prac koncepcyjnych (5%).
- Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie prace są zakodowane, co oznacza, że komisja nie zna autorów prac. Po ocenie wszystkich wyłoniona zostanie najlepsza koncepcja. Dopiero wówczas odkodujemy dokumentację i poznamy zwycięską firmę – przybliża ogólne zasady konkursu mgr inż. arch. Anna Nowak, przewodnicząca sądu.
Autor najlepszej koncepcji weźmie udział w dalszym postępowaniu, którego celem jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej.
Dokumenty wraz z pozwoleniem na budowę zgodnie z przyjętym harmonogramem mają być gotowe do października. Następnie miasto złoży wniosek o dofinansowanie hali, której budowa najprawdopodobniej wystartuje w 2019 roku.
Komentarze 34
08.04.2018 14:23
na Próchnika po byłym metalplaście ,chojniak oddał to komuś prawie za darmo .a tam piękny teren na halę sportową. a przez chojniaka nawet uicy nie można wyremontować.niedługo nic nie będzie należało do piotrkowa jak on będzie tym zarządzał
08.04.2018 13:36
Te pieniądze Caritasowi po prostu się należały!
08.04.2018 10:49
Małgorzata Majczyna, Królowa Piotrkowa
07.04.2018 22:55
"Zgodnie z regulaminem konkursu wszystkie prace są zakodowane, co oznacza, że komisja nie zna autorów prac" - ta...
07.04.2018 22:50
a gdzie znajdziesz w mieście drugie tak dobre miejsce? wybudują nowa hale gdzie bedzie wolne miejsce (czyli gdzies zdala od centrum) to bedziesz płakał, że daleko i nie ma jak dojechać