TERAZ 4°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Świetna inicjatywa rad osiedli w Piotrkowie Trybunalskim – wspólny rajd rowerowy po Barkowicach połączył mieszkańców i promował aktywny styl życia

I.Stachaczyk
Iwo Stachaczyk sob., 23 sierpnia 2025 13:48

W sobotę, 23 sierpnia 2025 roku, w Piotrkowie Trybunalskim odbył się wyjątkowy rajd rowerowy rad osiedli. Wspólne przedsięwzięcie zorganizowały Rady Osiedla Wyzwolenia, Armii Krajowej i Belzacka, a do inicjatywy dołączyła także grupa Pokijkowani Piotrków, która pokonała trasę z kijkami do nordic walking.

Uczestnicy wystartowali około godziny 10:00 z Wierzej, a meta rajdu została wyznaczona w Barkowicach w „Róży Wiatrów”. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział conajmniej 50 osób.

Aktywność, integracja i wspólnota

Wydarzenie miało nie tylko charakter sportowy, ale również społeczny i integracyjny. Rady osiedli, które na co dzień dbają o sprawy mieszkańców w swoich dzielnicach, tym razem spotkały się by wspólnie spędzić czas i promować zdrowy styl życia.

Jedną z uczestniczek rajdu była wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, która wzięła udział w wydarzeniu prywatnie – jako mieszkanka Rady Osiedla Wyzwolenia.

– Ja myślę, że w ogóle budowanie relacji międzyludzkich i budowanie ich w różny sposób w mieście jest bardzo ważne, więc ja się bardzo cieszę z tej inicjatywy i jestem tutaj rzeczywiście jako mieszkanka Rady Osiedla Wyzwolenia. Cieszę się, że mogę też ten weekend spędzić aktywnie. To wyszło z inicjatywy jednej rady, choć chyba dosyć spontanicznie, ale bardzo się cieszę, bo to są ludzie, którzy rzeczywiście najczęściej codziennie robią jakąś dobrą pracę na rzecz tego miasta w różnych kawałkach. Dzisiaj możemy wszyscy razem się pointegrować. Nie tylko rowery, ale też kijki – to mnie akurat nawet osobiście zaskoczyło. Takie inicjatywy społeczne to budowanie relacji, budowanie wzajemnego zaufania i to jest chyba dzisiaj najważniejsze – mówiła Katarzyna Nowakowska. 

Nie tylko rowery, a także kijki

Organizatorzy podkreślali, że najważniejsza jest wspólna zabawa i aktywność na świeżym powietrzu. Dlatego do wydarzenia dołączyły także osoby z grupy Pokijkowani Piotrków, którzy trasę pokonali z kijkami do nordic walking.

To już nasz kolejny rajd. Pomysł wziął się stąd, że uważamy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, także promujemy aktywny styl życia. Nie tylko rowery, ale też kijki. Tak jak każdy ma ochotę, jaką formę przybrać. Wiadomo, że nie każdy da radę na rowerze, więc oczywiście można też kijkami. Trochę dłużej zejdzie, ale będziemy się razem bawić. – mówił Adam Ślązak, przewodniczący Rady Osiedla Belzacka.

Ponad 50 uczestników na trasie

Według szacunków organizatorów w rajdzie wzięło udział ponad 50 osób. Najliczniejszą grupę stanowili mieszkańcy osiedla Belzacka, ale nie brakowało też reprezentantów rad Wyzwolenia i Armii Krajowej.

Trasa prowadziła lasem z Wierzej do Barkowic.

– Przewidzianych jest około 50 uczestników ze wszystkich rad, z Rady Osiedla Belzacka jest 25 i reszta z pozostałych - dodawał Adam Ślązak.

Rajd rowerowy w Piotrkowie – inicjatywa, która się rozwija

Jak zapowiadają rady osiedli, rajd nie był wydarzeniem jednorazowym. Wszystko wskazuje na to, że impreza będzie się rozwijać i przyciągać coraz więcej mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego.

– Spontaniczny pomysł, po prostu często współpracujemy w ramach różnych projektów, więc zaproponowaliśmy, że nasza bardzo udana impreza z ostatnich trzech lat może po prostu trochę urosnąć. Nie tylko rowery, ale też kijki. Tak, jak każdy ma ochotę, jaką formę przybrać,  – mówił Adam Ślązak.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 18

    reklama

    Dla Ciebie

    4°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio