1 z 1
Brak fotoradarów nie oznacza, że unikniemy mandatu np. za złe parkowanie czy zignorowanie zakazu wjazdu. - Pozostałe zadania się nie zmienią. Nadal będziemy mogli też kontrolować ruch rowerów, motorowerów czy pieszych - wyjaśnia Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie. Poza tym strażnicy mogą przekazać sprawcę policji, gdy zauważą, że ktoś popełnił przestępstwo.
W całym kraju 67% ujawnionych wykroczeń ujawnionych przez strażników dotyczyło wykroczeń w ruchu drogowym. - U nas było podobnie. Często to mieszkańcy nas informowali o takich wykroczeniach. W tym roku jednak fotoradar był rzadko wykorzystywany, może 5 - 6 razy. Wiedząc, że od stycznia wchodzą w życie nowe przepisy, nie był zbyt często używany – dodaje komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej.
Fotoradar powinien trafić do policji, tymczasem piotrkowska komenda oficjalnie nie ma takich informacji. Sprzęt miałby zostać przekazany do Komendy Wojewódzki Policji w Łodzi, a później trafić do Inspekcji Transportu Drogowego. Tymczasem jak informuje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta, ani policja, ani ITD nie wzbogaci się o sprzęt. - Gdy polski parlament debatował nad fotoradarami, nasz uległ awarii i czekał na naprawę. Kiedy została przyjęta ustawa, aby je przekazywać do policji, podjęliśmy decyzję, że nasz nie będzie naprawiany i zostanie poddany likwidacji.
Fotoradaru już nie będzie, ale na wyposażeniu Straży Miejskiej pozostaną m.in. samochody, kajdanki, pałki służbowe, paralizatory elektryczne, ręczne miotacze gazu czy blokady na koła.
Komentarze 26
23.11.2015 10:08
Ale po co te pretensje do piotrkowskiej straży miejskiej. Przecież oni bardzo ciężko pracują. Oto przykład sprzed 1,5 roku:
23.11.2015 07:44
Jak im odbiorą fotoradary, to w jaki sposób będą symulować, że pracują? ;)
22.11.2015 22:09
A kiedy straż miejska straci obecnego komendanta?
22.11.2015 20:56
Zlikwidować straż miejską.
22.11.2015 14:14
Strasz jest potrzebna aby zwalczać pato.