Artykuł sponsorowany
Ważne, by oczyszczać skórę nie tylko wieczorem, ale również rano. Mimo że nie chodzisz spać w makijażu, w nocy gruczoły produkują sebum, a twarz ma bezpośredni kontakt z pościelą, w której znajdują się roztocza, mikroorganizmy i kurz. Zanim zaczniesz nakładać krem i podkład, pozbądź się tych zanieczyszczeń.
Prawidłowo przeprowadzone oczyszczanie skóry składa się z czterech etapów. Są to:
Sporadycznie pielęgnację uzupełniać można także maskami oczyszczającymi. W zależności od rodzaju preparatu i potrzeb skóry stosuje się je 1-2 razy w tygodniu. Po zakończeniu oczyszczania na twarz nakłada się krem.
Wybierać można spośród wielu rozmaitych preparatów oczyszczających. Ich wybór powinien być podyktowany nie tylko popularnością i preferencjami, ale także potrzebami skóry. W przypadku cery wrażliwej, alergicznej lub ze skłonnością do pękających naczynek przydadzą się płyny micelarne, żele i pianki ze składnikami łagodzącymi. Wygodnym rozwiązaniem są także śmietanki do mycia. Na przetłuszczanie i problemy trądzikowe zadziałają żele głęboko oczyszczające. Nie powinny one jednak przesuszać i naruszać bariery hydrolipidowej, gdyż tylko nasili to problem. W przypadku skóry suchej warto wykorzystać łagodne mleczka i kremy do oczyszczania oraz delikatne żele ze składnikami nawilżającymi.
Od czasu do czasu warto sięgnąć również po kosmetyki do zadań specjalnych. Może okazać się, że nawet staranne i regularne mycie twarzy nie zniweluje wszystkich problemów: przy skórze mieszanej i tłustej nie doprowadzi do dogłębnego oczyszczania, nie nawilży cery przesuszonej i nie dostarczy odpowiedniej dawki składników odżywczych. Warto wykorzystać wówczas:
Tego rodzaju pielęgnację stosuje się sporadycznie - codzienne używanie intensywnie działających żeli lub maseczek mogłoby podrażnić naskórek. Stosowanie co tydzień lub co dwa tygodnie pozwoli uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.