Władysław Hartman – Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego, działacz konspiracyjny, społeczny i kulturalny – był bohaterem spotkania w Mediatece 800-lecia. Wydarzenie z cyklu „Znani i nieznani działacze Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego” przypomniało niezwykły dorobek człowieka, który całe życie poświęcił pracy dla lokalnej społeczności.
Postać Władysława Hartmana, jednego z najwybitniejszych działaczy Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, była bohaterem spotkania z cyklu „Znani i nieznani działacze Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego”. Wydarzenie odbyło się 16 października 2025 roku w Mediatece 800-lecia i zgromadziło licznych miłośników lokalnej historii oraz przyjaciół Towarzystwa.
Podczas spotkania Leszek Józefacki przybliżył bogaty życiorys Władysława Hartmana – Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego, aktywnego członka Rady Krajowej Regionalnych Towarzystw Kultury, a także zasłużonego działacza konspiracyjnego, niepodległościowego, społecznego i kulturalnego. Prelegent podkreślał, że Hartman przez całe życie działał na rzecz lokalnej społeczności, pozostając wiernym idei patriotyzmu i pracy u podstaw.
Wśród gości wydarzenia znalazł się również Maciej Ditrych, wnuk Władysława Hartmana, który podzielił się osobistymi wspomnieniami o swoim dziadku. Jego opowieści nadały spotkaniu wyjątkowo emocjonalny wymiar, ukazując Hartmana nie tylko jako działacza, ale też jako człowieka o wielkim sercu i niegasnącej pasji do Piotrkowa.
Komentarze 4