Advertisement

Łowcy Burz Łódzkie ostrzegają

ePiotrkow Czwartek, 30 czerwca 202239731
Łowcy Burz Łódzkie ostrzegają przed burzami, które w czwartek mogą pojawić się w całym województwie. W łódzkim obowiązuje drugi stopień zagrożenia burzowego.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Okazuje się, że czwartek może być bardzo specyficznym dniem.

Z jednej strony mówimy o warunkach do rozwoju naprawdę niebezpiecznych burz, podczas których niewykluczone są opady gradu o średnicy dochodzącej nawet do 6 cm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Z drugiej natomiast strony będziemy mieli do czynienia w dniu dzisiejszym ze stosunkowo wysoką i przede wszystkim występująca energią hamującą konwekcję - ostrzegają eksperci. 

Burze, jeżeli już powstaną, będą dodatkowo niebezpiecznie ze względu na niewielką prędkość ich przemieszczania.

Długo stojąca nad jednym obszarem wysokoopadowa komórka burzowa może doprowadzić w ciągu parunastu minut do licznych zalań i podtopień - ostrzegają Łowcy Burz Łódzkie.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_jarek ~go?ć_jarek (Gość)30.06.2022 22:18

No I gdzie te burze ?

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat