TERAZ5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Umiarkowana
reklama

Książka na weekend - zbiory opowiadań coraz bardziej popularne

K.Żołądek
Krzysztof Żołądek sob., 27 sierpnia 2022 07:24
Zapraszamy na kolejne spotkanie z dobrą i wciągającą książką. A na ten weekend proponujemy dwie pozycje, które są zbiorem opowiadań. Posiadają wspólny mianownik, ale na ich powstanie złożyło się wielu autorów. Wybór nazwisk jest imponujący, dlatego polecamy je z czystym sumieniem, że nikt nie będzie zawiedziony.
Zdjęcie
Autor: fot. K. Żołądek

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Pierwsza propozycja coś dla fanów powieści obyczajowych. To książka Hanny Szczepanowskiej „Dary losu”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To opowieść o kilku pokoleniach kobiet, pokonywaniu przeciwności i poplątanych ścieżkach losu. Będziemy też mieli porównanie między wydarzeniami z 1935 roku i roku 2012. Porównanie między czasami babci Kornelii i jej wnuczki Klementyny.

 

fot. K. Żołądek

 

Hanna Szczepanowska polecaną dziś książką debiutuje na rynku wydawniczym, ale jest to debiut udany, a miłośnicy sielskich miejsc, zawiłych historii, zagmatwanych ludzkich losów i emocji z pewnością znajdą coś dla siebie. Książki „Dary losu” możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


W klimacie wojennym jest także druga propozycja, czyli jedna z wspomnianych już zbiorów opowiadań. Wydana pod wspólnym tytułem „Rozdzieliła nas wojna”. Ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Znajdziecie w niej opowiadania Maxa Czornyja, Joanny Jax, Agnieszki Lis, Marii Paszyńskiej, Sylwii Winnik, Barbary Wysoczańskiej i Bogny Ziembickiej. Łączy je tematyka wojenna; piekło, które zaczyna się wtedy, kiedy obojętniejemy na miłość. Jednak tylko ona jest w stanie przywrócić nadzieję na pokój...

 

Zbiór opowiadań pod wspólnym tytułem „Rozdzieliła nas wojna” to historie utraconych marzeń, przerwanych szczęść i zawiedzionych nadziei. To losy mieszkańców nadmorskich kurortów, które sierpień 1939 roku zmienił tak, jak i ich mieszkańców. Podobnie jak mieszkańców i krajobraz Warszawy, gdzie też przeniesiemy się oczyma wyobraźni. Książkę znajdziecie w księgarniach.

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to także zbiór opowiadań, który powinien przypaść do gustu miłośnikom kryminałów. To książka „Zbrodnia i kara”, która powstała przy udziale Adriana Bednarka, Maxa Czornyja, Marcela Mossa, Ewy Przydrygi, Alicji Sinickiej, Marka Stelara i Marcela Woźniaka. Całość ukazała się nakładem wydawnictwa Filia.

 


Siedmioro autorów bestsellerowych kryminałów mierzy się wspólnie z tematem jednej z najsłynniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego, bo tam, gdzie jest zbrodnia, musi być i kara. A w obliczu śmierci okazuje się, że wszyscy stają się równi.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    5°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio