TERAZ15°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Ile kosztują obrączki ślubne?

A.Wolski
Artur Wolski czw., 22 listopada 2018 20:26
Tradycja noszenie obrączek ślubnych narodziła się tak naprawdę już wieki temu, kiedy to młodzi małżonkowie przypieczętowali zawarcie małżeństwa nakładając na palce pierścionki, wykonane pierwotnie z różnego rodzaju roślin czy trawy, które jak się pewnie nie trudno domyśleć były bardzo nietrwałe i szybko się niszczyły. Dopiero z czasem zaczęto do wytwarzania obrączek ślubnych używać mocniejszych materiałów jak chociażby kości słoniowej.
Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Chociaż w dzisiejszych czasach obrączki wykonywane są głównie z metali, zwłaszcza złota, tradycja ich wręczania przez młode pary funkcjonuje niemalże na całym świecie, w różnych kulturach oraz religiach. Nie ma się co dziwić, przecież darowanie sobie przez młodych małżonków obrączek ślubnych jest jednym z najpiękniejszych symboli miłości, wierności, szczęścia, przyjaźni i jedności dwojga kochających się ludzi, wyrażających chęć spędzenia ze sobą reszty życia i dzielenia się wspólnie każdą z chwil.

 

Przesądy związane z obrączkami


Pomimo tego, że obrączki mają bogatą (wyżej wskazaną) symbolikę, to jednak wiąże się z nimi także wiele przesądów. Jednym z nich jest chociażby ten związany z kruszcem z jakiego zostaną one wykonane. Przyjmuje się bowiem, że obrączki wykonane z nietrwałego tworzywa prowadzą do szybkiego rozpadu małżeństwa. Kolejnym znanym przesądem jest konieczność unikania ściągania obrączek z palca. Mówi się, że pierścionki nie powinny być zdejmowane ani na chwilę, nawet podczas wykonywania codziennych czynności, jak na przykład zmywanie naczyń, czy mycie rąk bowiem, może to również negatywnie wpłynąć na trwałość związku. Jak się okazuje znaczenie ma również to, jak daleko wsuniemy obrączkę na palec partnera/partnerki, bowiem od tego zależy, kto będzie rządził i wiódł prym w małżeństwie i założonej rodzinie. Warto również zadbać o to, by struktura obrączki była zupełnie gładka, bez chropowatej i nierównej powierzchni, celem uniknięcia zazdrości i wiedzenia bezproblemowego i spokojnego życia.

 

Przeczytaj: Diamenty w mitach i przesądach

 

Jaka próba złota jest najlepsza?


Z długoletniej praktyki jubilerskiej wynika, że wybór obrączek należy do najcięższego w zakresie biżuterii. Nie trudno się jednak dziwić, bowiem jest to w końcu decyzja na całe życie, a nawet jeżeli nie, to z pewnością na długie lata. Z czego najlepiej wykonać obrączki aby cieszyć się nimi w pełni. Największą popularnością bez wątpienia cieszy się złoto, którym zainteresowanie nie słabnie, a wręcz z roku na rok coraz bardziej wzrasta. Nie chodzi tutaj jedynie o kwestie estetyczne czy wizualne, bowiem nie od dzisiaj wiadomo, że złoto jest jednym z najszlachetniejszych i najtrwalszym z metali i doceniane zostało już wieki temu przez naszych przodków. Niestety, wszystkie te atuty wpływają również na wyższą cenę jaką będziemy musieli zapłacić. Bez wątpienia w porównaniu na przykład ze srebrem, złoto wypada znacznie drożej, jednak w konsekwencji wszystko tak naprawdę zależy od tego jaką próbę wybierzemy, bowiem im wyższa tym większa cena. Warto porównać również oferty u różnych jubilerów, celem znalezienia jak najkorzystniejszej oferty.

 

Poznaj: Obrączki białe złoto w Auroria

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Zobacz również

    Komentarze 5

    reklama

    Dla Ciebie

    15°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio