- Ulica Farna jest sama w sobie ulicą stosunkowo krótką. Stanowi element mały, ale wpisujący się w duży projekt pod nazwą Trakt Wielu Kultur. To moment przejściowy kiedy zakończyliśmy pewne prace związane z tym projektem. To miejsce szczególne i wyjątkowe, dlatego obecni dziś są goście reprezentujący piotrkowskich (i nie tylko) rzemieślników. Postanowiliśmy na wniosek Cechu rzemiosł Różnych uhonorować tych, którzy budowali przez lata nasze miasto. Dziś niektóre z tych cechów nie funkcjonują, ale należą się im słowa podziękowania. Dlatego na ulicy Farnej wmurowano 12 mosiężnych tablic przedstawiających herby cechów – mówił podczas otwarcia ulicy Farnej prezydent Krzysztof Chojniak.
- Widać tu ślady polskiego rzemiosła. Tablice te świadczą o tym, że rzemiosło na stałe wpisało się w historię. Cieszymy się, że dostrzeżono rzemieślników z Piotrkowa – mówił Piotr Karkowski, wiceprezes Zarządu Izby Rzemieślniczej w Łodzi.
Remont ulicy Farnej kosztował około 445 tysięcy złotych. Na kwotę tę złożyły się: jezdnia, chodniki z kostki brukowej, infrastruktura związana z kanalizacją sanitarną, deszczową. - Wszystko zostało wykonane na odpowiednim i wysokim poziomie – dodał prezydent miasta.
MW
Komentarze 15
16.08.2012 21:19
Jeszcze jak umieścicie foty poszczególnych cechów i podpiszecie je to będzie wiadomo, który herb do którego cechu należy, ba ja tej symboliki 12 herbów nie pojmuję.
13.08.2012 14:36
Bo czeka aż dostanie następną pożyczkę
12.08.2012 11:58
12.08.2012 10:37
A te odpadające tynki na zarośniętych grzybem kamienicach i wiszące na jednym gwoździu bramy to takie efekty specjalne mające turystom przybliżyć realia epoki? Proponuję dodać do całości paru żebraków, dzieci bawiące się w rynsztoku i Żyda ćmiącego porcelanową fajkę na schodkach swojego warsztatu. A Kiliński to by Chojniaka kazał wybatożyć i w dyby zakuć ku pociesze gawiedzi :D
09.08.2012 12:47
Tylko zapytałem czemu księdza nie było ?