TERAZ11°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Co z nocną i świąteczną pomocą medyczną w Piotrkowie?

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk pt., 27 września 2019 09:53
Konsekwencją wyjścia Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie z sieci szpitali jest nie tylko likwidacja interny w tej placówce, ale również znaczne ograniczenie dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej. Dotąd ponad 160 tysięcy mieszkańców miasta i powiatu mogło liczyć na pomoc pięciu zespołów lekarsko-pielęgniarskich. Teraz zostaną dwa. Czy to wystarczy?
Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Od października w Piotrkowie Trybunalskim będzie tylko jeden oddział wewnętrzny – ten w szpitalu wojewódzkim przy Rakowskiej (gdzie zwiększono o 19 liczbę łóżek na internie i kardiologii). Interna w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka przy ul. Roosevelta zostanie zlikwidowana. To konsekwencja decyzji dyrekcji PCMD o opuszczeniu sieci szpitali. Decyzja ta ma jednak też inne skutki – ograniczenie dostępu do nocnej i świątecznej opieki medycznej.

 

- To kolejny zakres usług, o którym – mogłoby się wydawać – zapomniała pani dyrektor szpitala powiatowego – mówiła na antenie Strefy FM Aneta Baranowska, zastępca dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. - Konsekwencją wyjścia PCMD z sieci szpitali jest przecież likwidacja nocnej i świątecznej pomocy. Do tej pory mieliśmy dwa takie punkty w Piotrkowie. Teraz będzie jeden. To kolejny koszt, który – przez nierozważne decyzje - szpital wojewódzki musi ponieść. Mieliśmy 5 zespołów lekarsko-pielęgniarskich, które zakontraktował NFZ, zostają… 2. Czy jest więc możliwe realne zabezpieczenie tak dużego terenu, gdzie mieszka ponad 160 tysięcy osób? Mam spore wątpliwości. Ta sytuacja będzie wymagała ogromnego poświęcenia z naszej strony. Wszyscy jesteśmy pełni obaw, czego nie ukrywamy.

 

- Te dwa zespoły w ramach nocnej i świątecznej opieki to bezpieczne minimum, które powinno wystarczyć - komentuje z kolei Anna Leder z łódzkiego NFZ. - Będziemy namawiać szpital wojewódzki, by zwiększył liczbę zespołów lekarsko-pielęgniarskich, finansowo jesteśmy na to przygotowani. W dni powszednie z nocnej opieki medycznej korzystało dotąd średnio 15 osób, w weekendy - 75 os. To średnia liczba porad udzielanych w punkcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej PCMD. Całe szczęście te liczby nie są duże. 

 

Pacjenci! Od 1 października nocną i świąteczną pomoc medyczną zapewnia tylko i wyłącznie szpital przy Rakowskiej. 

 

 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 35

    ~gość (gość)

    29.09.2019 19:11

    Ta panią dyrektor za drzwi jak można tak doprowadzić szpital i inne placówki podlegające pod roswelta do zamknięcia to jest zgroza że ona jeszcze zarządza roswelta


    ~gość (gość)

    29.09.2019 19:08

    Trzeba podziękować pani dyrektor szpitala na roswelta jak można doprowadzić do tego żeby wszystkie placówki doprowadzić do rozważenia a w telewizji pokazywać że ona jest niewinna niczemu to jest zgroza


    ~dfgdfgdfg (gość)

    29.09.2019 10:23

    Państwo z dykty. Ograniczają usługi, ale płacić na nfz trzeba...



    ~gość (gość)

    29.09.2019 05:39

    Dobra zmiana PIS!!! Głosujcie na nich będzie gorzej!!?


    ~dalej głosujcie na pis idioci! (gość)

    28.09.2019 12:58

    Przypominam co ostatnio powiedział Morawiecki

    "w całym kraju zlikwidujemy ok.150 szpitali powiatowych"

    Dziękuję za uwagę.


    reklama

    Dla Ciebie

    11°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio