Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia. W pierwszym etapie mieszkańcy naszego kraju mogli spisywać się wyłącznie przez internet. Teraz do samospisu dołączyli rachmistrzowie, którzy – w formie wywiadów telefonicznych – spisują tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.
W naszym mieście spisało się do tej pory blisko 19 tys. osób, co stanowi ponad 25 procent wszystkim mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Udział w NSP jest obowiązkiem, a w badaniu musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP.
Do każdego, kto nie spisze się indywidualnie zadzwoni rachmistrz. Rachmistrze będą dzwonić z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dzwoni do nas rachmistrz zawsze możemy zweryfikować jego tożsamość dzwoniąc pod powyższe numery. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do końca września.
– Zachęcamy do samopisu, bo jest to prosta i wygodna forma – mówią urzędnicy. – Szczególnie, że jedna osoba może spisać wszystkich członków rodziny mieszkających pod jednym dachem. To duże ułatwienie - zaznaczają urzędnicy i dodają, że jeśli ktoś nie będzie mógł spisać się przez internet np. z powodu stanu zdrowia, braku dostępu do internetu lub nie będzie umiał skorzystać z komputera może umówić się na spis w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod nr tel. 44 732-77-01.
źródło: UM Piotrkowa Trybunalskiego
Komentarze 11
05.06.2021 20:25
Te pytania, to jakiś,, bystrzak "
układał. Imię, nazwisko, pesel, płeć. W peseuu jest zawarta płeć
Potem jeszcze raz pytanie o płeć.
04.06.2021 21:29
Chciałem się spisać sam - niestety, nie ma takiej możliwości - muszą być dane innych współzamieszkujących... a ja tam tylko mieszkam...
04.06.2021 15:47
Ale w tym spisie nabajerowałem
04.06.2021 14:40
Skoro jest to spis do potrzeb statystycznych, to w jakim celu obywatel musi podawać swój pesel ? Jeśli w mieszkaniu zamieszkuje ktoś nie z rodziny, to trzeba podać jego pesel. W jaki sposób go uzyskać, prosić osobę, wyjąć mu z kieszeni ? A w razie błędu w tym podanym peselu kto odpowiada za ten błąd: spisujący się czy osoba której jest pesel ? Jakim prawem zadawane jest pytanie ( mimo że nie trzeba na niego odpowiadać) o wyznanie ? Pytań o wyznanie nie wolno wogóle zadawać. Jakie są gwarancje , że dane ze spisu nie wypłyną na zewnątrz, tym bardziej że kilka miesięcy temu wypłynęły dane kilkudziesięciu tysięcy funkcjonariuszy państwowych? Takich pytań jest więcej.....
04.06.2021 14:21
Czyli jak wprowadzą podatek katastralny to wszystkich spisanych przeflancują na ławeczki pod Biedronkę