Advertisement

Znikają zwężenia na A1

GDDKiAŁódzkie Środa, 21 grudnia 20223
W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac na odcinku budowanej autostrady A1, od dziś (21.12.2022) między Kamieńskiem a Piotrkowem Trybunalskim znikną ostatnie zwężenia.
fot.: GDDKiA fot.: GDDKiA

Przed niespełna miesiącem udostępniliśmy cały odcinek zachodniej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem w kierunku Katowic, gdzie kierowcy mieli do dyspozycji jej pełną szerokość, czyli trzy pasy ruchu. Na jezdni wschodniej w pierwszej kolejności konieczny był demontaż tzw. separatorów ruchu. Kolejnym krokiem było zlikwidowanie tymczasowego oznakowania poziomego i wprowadzenia oznakowania docelowego - wyjaśnia Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA.

Prace związane z usunięciem tymczasowego oznakowania poziomego powinny się zakończyć w środę. Nie będzie to jednak równoznaczne z wprowadzeniem maksymalnej prędkości, jaka obowiązuje na autostradzie, czyli 140 km/h. W dalszym ciągu będziemy się bowiem poruszali po placu budowy i do jej zakończenia będzie tam obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. Maksymalną prędkość autostradową będzie można wprowadzić dopiero wiosną przyszłego roku.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Michaź ~Michaź (Gość)21.12.2022 14:11

czy nielegalny wjaz/zjazd z A1 w miejscowości Siomki jest nadal dostępny dla osób fizycznych?
(z resztą to mój ulubiony wjazd/wyjazd z drogi szybkiego ruchu w Polsce, pozwalający zaoszczędzić 15min przejazdu przez miejscowość Piotrków Trybunalski)

26


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.12.2022 11:02

Przed świętami bedzie Dzwon

03


Kierowajec ~Kierowajec (Gość)21.12.2022 08:09

Ja tam wycinam 200

17


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat