Zaginiona 7-latka odnaleziona przez policjanta po służbie

Policja KMP Piotrków Piątek, 26 maja 202312
Uwagę policjanta będącego po służbie zwróciła 7-letnia dziewczynka, która na jednej z ulic biegała pomiędzy pojazdami. Funkcjonariusz zaopiekował się dzieckiem do czasu ustalenia rodziców. Dziecko bezpiecznie trafiło pod opiekę.
fot. pakwi fot. pakwi

Policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Wywiadowczym piotrkowskiej jednostki, wracając z służby, na jednej z ulic zauważył dziewczynkę. Dziecko wyglądało na przestraszone i zagubione. Dziewczynka szła środkiem ulicy pomiędzy jadącymi pojazdami. Policjant od razu zaparkował swój samochód i podszedł do dziewczynki. Z dzieckiem był utrudniony kontakt i nie potrafiła powiedzieć gdzie mieszka i dlaczego idzie ulicą.

Policjant od razu powiadomił swojego przełożonego, który na miejsce wysłał patrol. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania opiekunów dziewczynki. Pomimo prób kontaktu dziecko nic nie mówiło. Policjanci pytali przechodniów czy znają dziecko oraz czy wiedzą gdzie mieszka, ale nikt nie kojarzył dziewczynki. Po ponad godzinie dyżurny jednostki podał informacje o zaginięciu 7-latki. Policjanci podejrzewając, że zawiadomienie dotyczy odnalezionej dziewczynki pojechali do zgłaszających interwencję. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. W rozmowie z rodzicami ustalili, że dziewczynka wykorzystując nieuwagę rodzica wyszła z domu przez okno nie informując o tym. Po kilku minutach po tym jak zauważyli, że nie ma dziecka, zaczęli jej szukać na własną rękę - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej policji.

W związku z tym, że dziecka nie było w sprawdzanych przez nich miejscach postanowili powiadomić policję. Dzięki reakcji policjanta i czujności rodziców dziewczynka szczęśliwie wróciła do domu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pedagog ~Pedagog (Gość)27.05.2023 01:12

Coś mi tu nie za bardzo pasi. 7 lat i był utrudniony kontakt? Wyszła przez okno i poszła w długą? Przecież to już jest dziecko dość duże i powinno być rozgarnięte! Chyba pierwsza klasa podstawówki. Takie dzieci same chodza do i ze szkoły. Dlatego nikt na nie zwracał uwagi. Jak ktokolwiek zainteresowałby się dzieckiem, to oskarżonyby go o pedofilstfo. Jak reagować, aby nie być podejrzanym o zbrodnicze zamiary. Coś jest nie tak normalnego i dobrego z ludźmi. Sprawa bardzo zagadkowa i nie bardzo jednoznaczna. Pozdrawiam.

20


Pozdro ~Pozdro (Gość)27.05.2023 05:37

Tak dziecko 7 lat zgubiło się. Kto w to wierzy. Rozumiem 3 lata może 4 lata, ale przecież takie dzieci to już odpowiadały 1 klasie sp. Dobrze, że nie zgubiło się na swoim podwórku między tujami, albo samochodem mamy i taty.

12


Benon ~Benon (Gość)26.05.2023 23:24

Nie podszedłbym do dziewczynki ponieważ odnawialnym się oskarżeń o molestowanie i pedofilię.

11


Eryk ~Eryk (Gość)26.05.2023 15:26

Czy rodzice byli trzeźwi?

31


go?ć_obywatel ~go?ć_obywatel (Gość)26.05.2023 13:55

Gdyby zrobił to przeciętny obywatel a nie policjant który do tego jest powołany to nawet słowem by nic nie było napisane...

13


go?ć_aga ~go?ć_aga (Gość)26.05.2023 13:33

Jak to możliwe że pozostałe samochody ją mijały i się nie zatrzymywały?

71


Anduril ~Anduril (Gość)26.05.2023 13:08

Szacunek dla funkcjonariuszy za podjęte działania dzięki nim dziewczynka jest całą i zdrowa. Podejrzewam ile ludzi przeszło obojętnie widząc tą dziewczynkę. Potem tacy oczywiście są pierwsi do komentowania typu: przecież to ich obowiązek, każdy by pomógł albo zrobili to by ocieplić wizerunek. W 2022 roku w Polsce zaginęło 2208 dzieci wszystkie z nich zostały odnalezione. Tą statystykę można z łatwością potwierdzić w Internecie ale kogo to interesuje ludzie nie chcą czytać takich informacji wola widzieć tylko i wyłącie subiektywny obraz Policji w którym tego typu interwencje nie istnieją. Pozdrawiam funkcjonariuszy Piotrkowskiej Policji dziękuję za waszą służbę.

120


Ja ~Ja (Gość)26.05.2023 12:42

Ciekawe czy nasi czy obcy ? Skłaniam się ku obcym ale może się mylę...

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat