Advertisement

Za dwa przekroczenia 25 punktów i 5 tys. zł

Region Poniedziałek, 10 października 20229
30-latek podróżując swoim renault w powiecie piotrkowskim, przekroczył dozwoloną prędkość i został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED. Okazało się, że to już drugie takie wykroczenie od dnia wprowadzenia nowych przepisów. Wkrótce czeka go kontrolne sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.
fot.: Policja Województwa Łódzkiego fot.: Policja Województwa Łódzkiego

Policjanci z grupy SPEED pełnili tym razem służbę w gminie Moszczenica. Kontroli  prędkości poddawani byli kierowcy, podróżujący drogą wojewódzką nr 716.

Mundurowi zauważyli szybko jadące renault. Dokonali pomiaru prędkości auta i okazało się, że kierujący tym pojazdem porusza się aż o 66 km/h za szybko. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Za kierownicą siedział 30-latek. Funkcjonariusze w policyjnych bazach danych sprawdzili, że 17 września 2022 roku, a więc w dniu, w którym wprowadzono nowy taryfikator punktów karnych i przepisy dotyczące recydywy w ruchu drogowym,  przekroczył on prędkość o 41 km/h. Ówczesna kontrola zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1 000 złotych i 11 pkt - mówi asp. sztab. Marzanna Boratyńska z KWP w Łodzi.

 

Ponieważ mężczyzna popełnił ten sam rodzaj wykroczenia, za swój czyn odpowiadał jako recydywista. Tym razem  został ukarany mandatem karnym w wysokości 4 000 zł, a na jego konto wpłynęło kolejnych 14 punktów karnych. Z uwagi na to że, po kolejnej kontroli 30-latek stał się posiadaczem 25 punktów karnych, zostanie wkrótce skierowany na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji kierowcy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Seba ~Seba (Gość)10.10.2022 13:20

W życiu bym nie przyjol

04


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)10.10.2022 10:31

I znowu policja łamie prawo jak można karać za to samo kilka razy to niezgodne z konstytucją ale ten rząd tak ma na każdym kroku łamie prawo a lokalne samorządy biorą przykład od hory

66


Bokser ~Bokser (Gość)10.10.2022 09:35

Super ????????

71


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)10.10.2022 09:21

Nic to nie da bo trzeba być kreatywnym

25


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat