Wysoka porażka Piotrkowianina

Niedziela, 04 lutego 20246
Piotrkowianin fatalnie rozpoczął tegoroczne granie o ligowe punkty. Drużyna Michała Matyjasika przegrała z MMTS Kwidzyn aż 21:38 (10:19) po meczu, który był zdecydowanie najgorszym występem drużyny w obecnym sezonie.

Od pierwszej minuty to goście byli stroną dominującą. W 3. minucie wygrywali 3:0, a po dwunastu minutach było aż 8:3 dla MMTS Kwidzyn. O przerwę poprosił Michał Matyjasik. Piotrkowianin rzucił dwie bramki z rzędu, a chwilę później nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. To zemściło się bardzo szybko. Seria bramek gości dała im prowadzenie 12:5. Klasą dla siebie w tym fragmencie spotkania byli: Mateusz Kosmala i Michał Potoczny, którzy rzucali bramkę za bramką. Piotrkowianin już do końca pierwszej połowy nie otrząsnął się ze swojej niemocy i do szatni zszedł z wynikiem 10:19.

Kibice w Piotrkowie mieli nadzieję na odrodzenie swojej drużyny tak, jak miało to miejsce w grudniowym pojedynku z KPR ARGED REBUD Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Nic takiego jednak nie nastąpiło. MMTS rozpoczął drugą połowę podobnie jak pierwszą. W 33. minucie było 21:10 dla gości, a Piotrkowianin popełniał masę prostych błędów. Kwadrans przed końcem było 13:30, a gra wyrównała się dopiero w końcówce spotkania kiedy losy meczu były przesądzone.

Chciałem przeprosić kibiców za ten mecz i obiecać, że już nie obejrzą takiego żenującego spektaklu w naszym wykonaniu. Musimy szybko się pozbierać bo w najbliższą niedzielę gramy u siebie z KPR Legionowo. Wcześniej czeka nas jeszcze mecz w Kielcach. Mamy dużo materiału do analizy - skomentował spotkanie trener Michał Matyjasik

Piotrkowianin - MMTS Kwidzyn 21:38 (10:19)

Piotrkowianin: Kot, Chmurski - Wawrzyniak, Stolarski, Szopa, Wadowski 1, Swat 4/1, Żyszkiewicz 3, Filipowicz 2, Surosz 1, Pożarek, Mosiołek 2, Grzesik, Kowalski 4, Krajewski 4/3.