ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wymiana baterii iPhone 7 – możesz zrobić to sam!

Poniedziałek, 28 października 2019
Osoby, które decydują się na zakup telefonów marki Apple, oczekują od tych produktów niezawodności oraz świetnej wydajności. Trudno się temu dziwić, ponieważ wykorzystanie jednych z najnowszych podzespołów w iPhone 7 oraz niezwykle stabilnego systemu operacyjnego iOS sprawiają, że telefony te działają płynnie i bez żadnych problemów. Niestety czasami na skutek ciągłej pracy pogorszeniu ulega kondycja baterii. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak konieczności zmiany telefonu na nowszy model. Wystarczy jedynie wymienić zużyty element i dalej cieszyć się sprawnym sprzętem. Zobacz, co zrobić, by ten proces przebiegł szybko i bez przykrych niespodzianek.
Wymiana baterii iPhone 7 – możesz zrobić to sam!

Po czym poznać, że bateria w telefonie wymaga wymiany?


Nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w telefonach Apple sprawiają, że iPhone’y mogą się świetnie sprawować przez kilka długich lat. Zazwyczaj wyróżniają się niezawodnością i bardzo dobrze radzą sobie z różnymi wymagającymi aplikacjami czy grami. Z tego powodu nie trzeba ich zbyt często wymieniać na nowszy model. Jedynym problemem, który uprzykrza życie niektórym użytkownikom tych telefonów, jest słaba kondycja baterii. Kłopoty ze stanem akumulatora zauważamy przede wszystkim wtedy, kiedy musimy coraz częściej ładować iPhone’a.

 

Bateria, która wcześniej bez problemu wytrzymywała cały dzień intensywnego użytkowania, z czasem zaczyna szybciej spadać. W nowszych modelach tych smartfonów istnieje prosty sposób, żeby sprawdzić, w jakiej kondycji jest akumulator. Wystarczy wejść w ustawienia, przejść do zakładki bateria, a następnie wybrać opcję kondycja baterii. Znajduje się tam informacja o maksymalnej pojemności podana w procentach, która określa, w jakim stopniu pojemność naszej baterii jest zbliżona do stanu nowego akumulatora. Im wyższa będzie ta wartość, tym dłużej będzie działał telefon na jednym ładowaniu. Warto pamiętać, że choć jest to dobry i szybki sposób na zorientowanie się, w jakim mniej więcej stanie jest bateria, to o wiele dokładniejsza będzie diagnostyka wykonana w profesjonalnym serwisie Apple.

 

W jaki sposób wymienić baterię w iPhone 7?

 

Wbrew pozorom samodzielna wymiana baterii iPhone 7 wcale nie musi być trudna i czasochłonna. Mimo że oddanie sprzętu do serwisu wydaje się najbezpieczniejszą opcją, to w rzeczywistości wystarczy poznać kilka sprawdzonych zasad, dzięki którym znacznie maleje ryzyko uszkodzenia iPhone’a podczas tego procesu. Dla wielu osób jest to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu, ponieważ nie muszą nawet wychodzić z domu, żeby przywrócić swój telefon do dawnej świetności.

Najważniejszym krokiem wymiany akumulatora jest znalezienie oryginalnych części. Na różnych internetowych aukcjach można trafić na baterie w niezwykle okazyjnych cenach i niestety bardzo dużo osób popełnia błąd, decydując się na taki zakup. Mimo że na początku wydaje się on opłacalny, to w rzeczywistości może przynieść więcej strat niż korzyści. Słabe jakościowo baterie często ulegają zniszczeniu i tym samym powodują, że psuje się cały telefon. Dlatego lepiej wybrać akumulator pochodzący od sprawdzonego sprzedawcy. Często do takiej baterii są dołączone różne narzędzia, które są niezbędne podczas naprawy, na przykład: - śrubokręty: gwiazdka, trójkątny, krzyżakowy, - kostka służąca do podważenia i otwarcia telefonu, - przyssawka, - taśma montażowa. Następnie należy wyłączyć telefon i delikatnie odkręcić dwie śrubki znajdujące się obok gniazda ładowania. Kolejnym krokiem jest podważenie ekranu, które wymaga dosyć dużego skupienia. Podczas tej czynności nie wolno się spieszyć i trzeba uważać przede wszystkim na kabelki.

 

Za pomocą przyssawki odciągniesz ekran, a specjalne kostki pomogą bezpiecznie otworzyć iPhone’a. Obok akumulatora będzie znajdowała się metalowa blaszka ze śrubkami, które także należy powoli odkręcić, zapamiętując ich długość. Na dole baterii zauważymy brzegi taśmy mocującej, które musimy odkleić i wyciągnąć. Następnie możemy bezpiecznie wyjąć stary akumulator oraz zamontować nowe paski taśmy, a tuż po nich nową baterię. Ostatnim krokiem jest wkręcenie wszystkich wyjętych wcześniej śrubek i podłączenie telefonu do ładowarki.

 

Zobacz zestaw do samodzielnej wymiany baterii w iPhone 7!

 

Sprawdzone sposoby oszczędzania baterii


Niezależnie od tego, czy właśnie kupiliśmy nowy telefon, czy tylko wymieniliśmy w nim akumulator, warto poznać kilka skutecznych metod, dzięki którym znacznie wydłużymy czas pracy iPhone’a na jednym ładowaniu. Pierwszą z nim jest tryb oszczędzania energii, który z pewnością jest dobrze znany prawie wszystkim użytkownikom tych smartfonów.

Jest to rozwiązanie stworzone przez samą firmę Apple, które po włączeniu ogranicza pewne animacje albo pobieranie i odświeżanie różnych aplikacji w tle, dzięki czemu zużywają one zdecydowanie mniej energii. Można go uruchomić w ustawieniach albo w centrum sterowania. Kolejnym świetnym sposobem na oszczędzanie baterii jest ręczne wybranie aplikacji odświeżających się w tle oraz konfiguracja powiadomień. Często zdarza się, że gry lub programy, z których nie korzystamy na co dzień pobierają automatycznie różne dane i w ten sposób przyspieszają spadek baterii.

 

Wchodząc w ustawienia ogólne, a następnie w zakładkę odświeżanie aplikacji w tle możemy samodzielnie zdecydować, których aplikacji naprawdę potrzebujemy, a resztę z nich wyłączyć. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku powiadomień – jeśli któreś z nich nie są dla nas zbyt istotne, warto je wyłączyć i zyskać nieco więcej czasu pracy na jednym ładowaniu. Inną funkcją, która bardzo wpływa na poziom naładowania baterii, jest usługa lokalizacji. Niektóre aplikacje korzystają z niej, żeby określić nasze położenie i wskazać nam drogę albo ciekawe miejsca znajdujące się w pobliżu, ale w większości przypadków nie potrzebujemy, żeby te informacje były cały czas uaktualniane. Z tego powodu warto skorzystać z rozwiązania wprowadzonego przez Apple i pozwolić wybranym aplikacjom na dostęp do lokalizacji tylko wtedy, kiedy ich używamy. Dzięki temu ograniczymy nie tylko zużycie baterii, ale też transfer danych, co dla niektórych osób bywa niezwykle istotne.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat