artykuł partnerski

Wybieramy rower stacjonarny — na co zwrócić uwagę?

Środa, 24 listopada 2021 260
Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, aby utrzymać właściwą kondycję psychofizyczną. Trening na świeżym powietrzu nie zawsze jest jednak możliwy. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się rower stacjonarny, dzięki któremu będziemy mogli ćwiczyć w domu. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

Rodzaj roweru treningowego


Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając rower stacjonarny, jest postawa, jaką będziemy przyjmować podczas ćwiczeń. Jest ona uwarunkowana modelem, jaki wybierzemy, dlatego warto się nad tym dobrze zastanowić. Mamy do wyboru rowery treningowe pionowe, na których podczas ćwiczeń siedzimy tak jak na zwykłym rowerze, czyli z plecami pochylonymi lekko do przodu. Jest to najpopularniejszy typ takiego urządzenia, ale nie jest zalecany osobom, które mają problemy z kręgosłupem. Przy jego pomocy ukształtujemy mięśnie pośladków, brzucha, ud oraz poprawimy swoją wydajność. Kolejnym rodzajem są rowery treningowe poziome, które są zalecane osobom mającym problemy z kręgosłupem, ponieważ na nich ćwiczymy w pozycji półleżącej. To idealne rozwiązanie również dla osób, które mają problemy z utrzymaniem równowagi na tradycyjnym urządzeniu. Trzecim rodzajem jest rowerek spinningowy, na którym przyjmujemy postawę podobną do profesjonalnego kolarza, czyli jesteśmy mocno pochyleni do przodu. Jest przeznaczony do intensywnych ćwiczeń wytrzymałościowych.

 

Regulowane siodełko, kierownica i pedały


Podczas wyboru roweru stacjonarnego zwróćmy uwagę czy model, na który chcemy się zdecydować, posiada regulowane siodełko i kierownicę. Jest to bardzo ważne, ponieważ wtedy możemy go odpowiednio dostosować do naszego wzrostu, dzięki czemu ćwiczenia będziemy wykonywać w komfortowej dla siebie pozycji, bez konieczności niepotrzebnego obciążania pleców. Pedały powinny posiadać specjalne paski i powłokę antypoślizgową, dzięki którym nasza stopa będzie utrzymana w jednym miejscu. Nie bez znaczenia jest również maksymalna waga użytkownika urządzenia. Na ten parametr powinny zwrócić uwagę zwłaszcza osoby z otyłością. Rowerki pionowe zazwyczaj przeznaczone są dla osób o wadze do 120 kg, z kolei rowerki poziome cechują się większą wartością maksymalnej masy użytkownika.

 

Dodatki do rowerka treningowego


Kupując rower stacjonarny warto zwrócić uwagę na to czy posiada wbudowany komputer treningowy, który pokazuje nam dystans, czas trwania treningu, ilość spalonych kalorii itp. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco monitorować swoje postępy. Uchwyt na bidon to również przydatny gadżet, który pozwoli nam na jeszcze bardziej komfortowy trening. Dzięki niemu nie będziemy musieli przerywać ćwiczeń, aby zejść z urządzenia i się napić. 

 

 

Artykuł powstał przy współpracy z: https://www.morele.net/ .


Zainteresował temat?

1

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat