Advertisement

Wszystkie lampy będą ledowe

ePiotrkowRegion Piątek, 02 grudnia 20229
Od połowy listopada na terenie gminy Czarnocin trwają prace, polegające na wymianie kolejnych lamp istniejącego oświetlenia ulicznego. Łącznie planowane jest zastąpienie 110 istniejących opraw sodowych na energooszczędne lampy LED. Ich moc to 37W.
fot.: UG w Czarnocinie fot.: UG w Czarnocinie

Wymiana lamp potrwa do końca 2022 roku. Po zakończeniu tej wymiany wszystkie lampy uliczne na terenie gminy będą działały w technologii LED.

Mieszkańcy dostrzegają korzyści płynące z modernizacji oświetlenia ulicznego. To przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drodze, komfort poruszania się jezdnią i chodnikiem. Dodatkowo obecnie to ogromna oszczędność energii, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza i środowiska, w którym żyjemy, a także znacznego ograniczenia opłat za prąd – mówi wójt gminy Czarnocin Roman Miksa.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)02.12.2022 10:12

Ledy są szkodliwe dla wzroku tak samo w autach i zakazane w pojazdach dziwi mnie ,ze policja z tym nic nie robi bo nie dość ,ze oślepiają i szkodzą jadącym z przeciwka kierowcom. Jak widać pod pretekstem oszczędności niszczymy własne oczy tak jak z monitorami znam osoby biurowe mające niecałe 30 lat a już ślepe od monitorów.
Nie ma to jak telewizory i monitory kineskopowe

42


j. ~j. (Gość)04.12.2022 11:07

Swoją drogą: Ciekawe, ile z naszych pieniędzy państwo wydało na spoty i billboardy z tą wielką żarówką wychwalające politykę rządu w temacie cen energii...

00


Marcelinka ~Marcelinka (Gość)02.12.2022 10:15

I to mi się podoba. Dziwne że tego wszędzie nie robią. W domach pewnie same Ledy, ale państwowe pieniążki to można trwonić

61


Elektryk. ~Elektryk. (Gość)02.12.2022 17:06

Co z tego że ledowe jak będą wyłączone w imię tzw kryzysu energetycznego

20


Juzio ~Juzio (Gość)02.12.2022 16:12

Super ! więcej takich inwestycji !!

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat