Advertisement

Wójt Moszczenicy nie zgadza się na blokadę DK12 w Srocku (Aktualizacja)

Region Czwartek, 19 sierpnia 202166
- Nie jestem przeciwny strajkom, ale nie mogą one przybierać takiej formy - podkreślił wójt Marceli Piekarek, informując nas o wydaniu negatywnej decyzji dotyczącej organizacji zgromadzenia publicznego przez Agronunię w dniu 24 sierpnia. Tym samym włodarz gminy Moszczenica zakazał protestu i blokady drogi, które rolnicy planowali rozpocząć we wtorek o 8:00 i prowadzić przez 48 godzin. Organizatorzy manifestacji mogą odwołać się od decyzji wójta do sądu.
archiwum ePiotrkow.pl | fot. K. Czapczyk archiwum ePiotrkow.pl | fot. K. Czapczyk

Podczas sesji Rady Gminy Moszczenica, radni upoważnili wójta do wydania decyzji negatywnej.

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i normalnego funkcjonowania w życiu codziennym naszych mieszkańców oraz ochrony wartości i mienia komunalnego (niszczenie dróg gminnych poprzez wymuszone objazdy) podjąłem z bólem serca negatywną decyzję zakazującą zgromadzenia publicznego.

 - czytamy w oświadczeniu przesyłanym nam przez wójta Marcelego Piekarka. 

 

Włodarz Moszczenicy już drugi raz zakazał organizacji protestu przez działaczy Agrounii. Poprzednia decyzja dotyczyła organizacji strajku w dniach 4-5 sierpnia i wynikała z negatywnej opinii wydanej przez Komisariat Policji w Wolborzu. Jednak wtedy uchylił ją Sąd Okręgowy w Piotrkowie.

Wójt odmówił pozwolenia na zgromadzenie na drodze, bo... będą utrudnienia w ruchu! My już nie możemy normalnie żyć, funkcjonować, utrzymywać swoich rodzin i patrzeć na to całe zakłamanie, które jest w kraju. Ktoś mówi, żebyśmy nie blokowali ulic, tylko pojechali do Warszawy. My chcemy dotrzeć do całego społeczeństwa, żebyście wiedzieli o co nam chodzi. To może dlatego trzeba zablokować kilka dróg, żebyście chcieli się zainteresować i poprzeć to, co robimy. Niektórzy postoją kilka godzin w korku albo go ominą, a inni przez kilka miesięcy nie mogą hodować świń, kur czy nie mogą sprzedać warzyw - komentuje lider Agrounii, Michał Kołodziejczak.

Organizatorom tym razem także przysługuje prawo do odwołania się od decyzji wójta, ale działacze Agrounii nie skomentowali jeszcze odmownej decyzji, ani nie informowali o ewentualnym wniesieniu sprawy do sądu. 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

11

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (66)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

termit ~termit (Gość)20.08.2021 09:24

Kołodziejczyk nie zostawił suchej nitki na Piekarku!? Woli bronić interesów IKEA, Logistic, jak lokalnych rolników. Mam nadzieję, że w czasie dożynek dostanie odpowiednie podziękowanie!? Kołodziejczyk blokuje drogi i nic mu to nie daje, bo po Kaczyńskim spływa to jak woda po kaczce!? A ruszcie wreszcie na Warszawę, a bardzo wielu do Was się przyłączy!?

56


Goście ~Goście (Gość)20.08.2021 15:46

Bzdurne argumentu wójta.
Czepia się wszystkiego by strajk się nie odbył lecz nie ma racji i sąd stanie po stronie Agrounii,a wójt czytaj cała gmina zapłaci za kolejną przegraną sprawę.
Brawo,brawo wójcie coraz bardziej zniechęcasz do siebie

57


Monsignore ~Monsignore (Gość)21.08.2021 04:49

Skoro chcą,żeby te protesty dotarły do całego społeczeństwa,to do jasnej ch.... dlaczego watażka Kołodziejczak uparł się robić zadymy ciągle w tym samym miejscu?! Niech blokują drogi w różnych częściach kraju,przecież tak onegdaj planowali.Mieli też odwiedzić Warszawę,no i co? Strach cztery litery im obleciał,bo czują,że tamtejsi miejscowi rolnicy pognaliby to tałatajstwo ze swoich terenów,gdzie pieprz rośnie.Więc się znarowili i dalejże w Srocku zjazdy sobie organizować. Wójt Piekarek ma świętą rację,że zakazał tego wariactwa,bo niedługo to by całymi tygodniami blokowali drogę w tym samym miejscu,zamiast wziąć się do konkretnej roboty,a nie obijać gruch.Jak widać,robić im się już nie chce,spodobało im się takie bumelanctwo i trudno im już powrócić do normalnego trybu wykorzystania czasu.Dziwię się Sądowi Okręgowemu w Piotrkowie Trybunalskim, że akceptuje taki drogowy bałagan.Widocznie reprezentuje krajową opozycję i swoimi decyzjami chce sprowokować jeszcze większą niechęć społeczeństwa do obecnie panującej władzy,bo nie ma innego uzasadnienia jego poparcia takich awantur.

13


din ~din (Gość)24.08.2021 08:08

Szacunek dla wójta za nie popieranie prymitywnego awanturnictwa!

00


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.08.2021 06:16

Czytam komentarze i jestem załamany komu to ludzie biją brawo. A jak już unia Europejska położy nasze rolnictwo i nie puści żywności do nas to co będzie, talibowie też mieli być rozbici a co zrobili a ten wójt to jeszcze niedawno w radiu Piotrków zwał na pis a teraz im łaskę robi!

76


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)21.08.2021 07:33

Brawo Panie Wójcie!! Dobra decyzja, poproeram

44


byczek ~byczek (Gość)20.08.2021 14:52

Serock już dawno przestał nas interesować.

25


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)20.08.2021 19:33

Powinni pozwolić strajkować tylko tym, którzy okażą notarialnie poświadczone oświadczenie, że nie głosowali na PiS i więcej głosować nie będą. Inaczej to bez sensu. Głosowali na PiS a teraz mają focha. Ale w następnych wyborach znów zagłosują na PiS. Dziwny jest ten świat.

33


Piotr z Piotrkowa ~Piotr z Piotrkowa (Gość)20.08.2021 21:39

Rozumiem roszczenia rolników, jednak droga krajowa to niewłaściwy ich adresat. Nie kupuje bzdurnych tłumaczeń tego chłopa z agrounii że trzeba lokalnym społecznością to pokazać, zainteresować. Chyba temu człowiekowi mocno padło na głowę, bo nikt z nas bezpośrednio o ich losie nie zdecyduje. Nie wyobrażam sobie żeby Droga Krajowa była nieprzejezdna przez dwie doby. Mam nadzieję, że policja która świetnie radzi sobie z kobietami na strajkach równie dobrze poradzi sobie z broniarzami i nie braknie im ikry.

20


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga19.08.2021 20:59

Ciemny naród , tak tanio sprzedaliście swoją wolność , swój honor. Czteropak Harnasie, podwawelska i kaszanka na grilu (kupione w biedrze) Zenek z głośników i tani serial w tvpis, lub polshit pranie móżgów w WSI24
Ot całe wasze polactwo.

164


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat