Advertisement

Wjechał "pod prąd" i spowodował wypadek

PolicjaBełchatów Sobota, 22 lipca 20232
Lekceważenie przepisów ruchu drogowego i brak wyobraźni na drodze doprowadziło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie. Kierujący renault, jadąc "pod prąd", wyjeżdżając z drogi jednokierunkowej, potrącił prawidłowo jadącego motorowerzystę.
fot.: KPP w Bełchatowie fot.: KPP w Bełchatowie

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący renault, który wyjeżdżał z drogi jednokierunkowej, jadąc „pod prąd” od strony placu Wolności, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motorowerzyście, który jechał od strony centrum miasta w kierunku Dobiecina.

Po zdarzeniu 84-letni kierowca renault nie zatrzymał pojazdu i kontynuował jazdę z motorowerem, który utknął pod przednim zderzakiem pojazdu. 59-letni motorowerzysta, który na skutek potrącenia spadł z pojazdu został przewieziony przez medyków do szpitala. Starszy z mężczyzn swoje zachowane tłumaczył mundurowym, pośpiechem. Policjanci zatrzymali bełchatowianinowi prawo jazdy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśnione w toku prowadzonego w sprawie postępowania - mówi nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji.

 

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z drogówki oraz grupa wypadkowa. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, zabezpieczyli ślad i ustalili świadków tego zdarzenia.

Bardzo prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do zasad bezpiecznej jazdy. Na drodze nie ma miejsca na pośpiech, lekceważenie znaków drogowych i przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Wszystko to może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń - dodaje nadkom. Kaszewska.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)22.07.2023 22:04

80lat to max żeby samodzielnie prowadzić auto ! Chyba dawno powinny być przepisy, bo w Piotrkowie kilka staruszków potrafi rondo objechać pod prąd

02


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)22.07.2023 12:38

Ostatnio renówki są słynne z kolizji

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat