Wielkie emocje i świetna zabawa w Stadzie Ogierów

Region Środa, 22 maja 20243
Za nami kolejne Zawody Międzynarodowe w Powożeniu, które odbyły się w Stadzie Ogierów w Bogusławicach nieopodal Wolborza. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

Ładuję galerię...

Zawodnicy wzięli udział w konkursach ujeżdżenia oraz w maratonie. Na koniec zmagali się w konkursie zręczności powożenia. Celem przedsięwzięcia był sprawdzian umiejętności jeźdźców w zmaganiach z najlepszymi i uznawanymi na świecie zawodnikami, ale także zdobywanie wiedzy i umiejętności młodych jeźdźców, wymiana doświadczeń kunsztu w uprawnianiu sportu jeździeckiego.


W czasie całych zawodów dostępny był bar, serwujący posiłki domowe, pizzę, zapiekanki i inne przekąski, napoje, desery lodowe (granita). Dostępna była również strefa Grill Bar z pysznymi potrawami z grilla oraz Food Truck - lody świderki, wata cukrowa, popcorn i gofry.


Do dyspozycji gości oddano profesjonalne pole do Minigolfa, oferujące 12 torów wraz z pełna infrastrukturą.


W czasie imprezy zorganizowano też zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz Hobby Horse o wymiarach minimum 60 cm. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, a punkty zdobyte w zawodach zostały zsumowane do Pucharu Stada Ogierów Hobby Horse 2024, którego finał odbędzie się podczas Hubertusa 2024 w dniu 19 października.


Zgromadzeni goście i kibice mieli możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzić obiekt wraz z przewodnikiem, a także skorzystać ze zjeżdżalni, zamku dmuchanego i innych dmuchańców oraz oprowadzania na kucyku.


Międzynarodowa ranga zawodów zgromadziła bardzo liczną publiczność, co przyczynia się do olbrzymiej promocji jeździectwa.


Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Łączny oraz burmistrz miasta Wolbórz Andrzej Jaros.


Szczegółowe wyniki zawodów i inne informacje dostępne na stronie internetowej www.stadoboguslawice.com.pl

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ot co ~Ot co (Gość)22.05.2024 17:08

Tytuł brzmi, jakby jakąś klacz ich odwiedziła.

50


dyrylica ~dyrylica (Gość)22.05.2024 12:41

a co ten jacek taki zniechęncony? jakbym był nim to bym się cieszył, a tak muszę mojej lody kupić, cześć!

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat