Ważna zmiana w Muzeum. Placówka ma nowego dyrektora

Czwartek, 18 stycznia 202424
Marta Walak nie jest już dyrektorem Muzeum w Piotrkowie. W jej miejsce prezydent Krzysztof Chojniak nominował na p.o. dyrektora Anitę Wojtalę-Rudnicką, która obowiązki objęła 17 stycznia.

Ładuję galerię...

Wakat na stanowisku dyrektora zrodził się, gdy Marta Walak postanowiła skorzystać z bezpłatnego urlopu. Od 17 stycznia, zgodnie z decyzją prezydenta, obowiązkiu zarządzającej placówką, objęła Anita Wojtala-Rudnicka, która nową funkcję będzie łączyć ze stanowiskiem Kierownika Referatu Kultury Sportu i Promocji Miasta piotrkowskiego magistratu.

Przed nami ferie zimowe, więc teraz sprawą priorytetową będzie przygotowanie odpowiedniej oferty dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zapraszamy także do oglądania wystawy "Wojowie. Rycerze. Żołnierze", którą już od dłuższego czasu można oglądać w naszym Muzeum. Już teraz będziemy pracować m.in. nad organizacją Dni Muzyki Kameralnej czy Nocy Muzeów  - mówi Anita Wojtala-Rudnicka, podkreślając, że w kalendarzu nie zabraknie także nowych wydarzeń. - Wspólnie z pracownikami pochylimy się nad innymi propozycjami. Chcemy, aby piotrkowskie Muzeum ze swoimi wydarzeniami wpisywało się w kalendarz imprez nie tylko w Piotrkowie, ale także w regionie i województwie. 

Zgodnie z zarządzeniem prezydenta, powierzenie obowiązku dyrektora będzie obowiązywać do końca września tego roku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

2


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)18.01.2024 16:04

Pani Marta nie była szczęśliwa w tym miejscu, co widać było po coraz bardziej słabnącej działalności Muzeum. Odeszła stamtąd już we wrześniu zeszłego roku i wybrała pracę w pisowskiej wyższej uczelni. Wszystkich powinno jednak interesować co innego, to znaczy, czy złe samopoczucie pani Walak wynikało z jej postępowania lub charakteru, czy też było wynikiem np. absolutnej beztroski władz Piotrkowa o tą zasłużoną i ważną placówkę kultury.

144


go?ć_maria ~go?ć_maria (Gość)20.01.2024 10:07

A dlaczego nowa pani będzie pełnić 2 funkcje jednocześnie?

20


makintosz ~makintosz (Gość)20.01.2024 21:08

najważniejsze to to żeby muzeum przestało być domem kultury. To jest miejsce w którym trzeba mieć kontakt z zabytkiem, po to jest. Mądrzy i wykształceni muzealnicy wiedzą jak to zrobić. Tysiące zabytków jest w magazynach tego i sąsiednich muzeów. Trzeba mieć pomysł i kontakty, a tych brak jak wiemy.

30


GiGi ~GiGi (Gość)18.01.2024 15:57

? oto mamy trupa, którego i tak uratować się nie da....coś Pan Prezydent nie ma szczęścia do obsady personalnej....

72


Chłopczyki ~Chłopczyki (Gość)18.01.2024 16:48

Królowa jest tylko jedna. Brawo

32


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.01.2024 14:48

Wolę mediatekę

58


Bona ~Bona (Gość)18.01.2024 19:43

Brak pomysłu, funduszy na wystawy historyczne, etnograficzne, interaktywne. Na siłę promuje się mediatekę z blachy i brudnej wykładziny. Żal... przeczekajmy.

104


Hmmm ~Hmmm (Gość)19.01.2024 07:24

Dziwi mnie, że nie ma koordynacji w działaniach Muzeum vs Mediateka. Bezpośrednie sąsiedztwo pozwala na wspólne organizowanie wydarzeń, czy tworzenie wystaw tematycznych w budynku Mediateki (która często świeci pustkami a ma spory potencjal).
Lepiej posiedzieć na cieplej posadce w Mediatece, przebimbac 8 godzin i ponarzekac jak tam jest źle... prawda? Za to oferty pracy ze Skarbonkoteki nie ujrzysz... Przypadek?

71


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat