Advertisement

W Woli Krzysztoporskiej powstał patriotyczny mural

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 04 września 201717
Młodzi ludzie z Woli Krzysztoporskiej chcieli na ścianie jednego z budynków umieścić patriotyczny akcent. Później przyszła koncepcja i współpraca z samorządem. I w ten sposób w Woli Krzysztoporskiej pojawił się mural o niezwykłym charakterze.

Ładuję galerię...

Patriotyczne graffiti powstało na zachodniej ścianie budynku gminnego przy ul. Kościuszki 23, w którym mieści się kotłownia zasilająca w ciepło pobliskie osiedle mieszkaniowe. A na pomysł umieszczenia na szarej, nieatrakcyjnej ścianie jakiegoś ciekawego przekazu wpadli trzej młodzi ludzie – Piotr Pawłowski, Hubert Famulski i Marcin Piwoński. Później dołączyli do nich kolejni, którzy zaangażowali się w doprowadzenie do końca pomysłu, a byli wśród nich: Michał Góźdź, Michał Kowalczyk, Bernard Błaszczyk i Błażej Strzelczyk.

 

- Pomyśleliśmy, że jeśli już coś robić, to porządnie. Zwróciliśmy się więc z pismem do Urzędu Gminy, żeby uzyskać pozwolenie na zagospodarowanie ściany i też pomoc finansową. Tak też się stało – mówi Błażej Strzelczyk. - Sami ze swej strony oczyściliśmy ścianę. Projekt malowidła powstał natomiast w konsultacji z dyrektorem Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej Zbigniewem Ziembą. Wstępnie sami go narysowaliśmy, ale oczywiście ostateczny kształt nadali mu graficy z firmy Wallart Tomasz Smieszkoł, którzy wykonali graffiti na ścianie kotłowni (jego koszt – 4,5 tys. zł - pokryła gmina).

 

Ale i pomysłodawcy dołożyli coś od siebie. Bernard Błaszczyk zasponsorował kostkę brukową, która tworzy teraz chodniczek wzdłuż ściany (ok. 700 zł), wszyscy też zaangażowali się w prace porządkowe.

 

A mural – co warto zobaczyć - upamiętnia generała Ludwika Czyżewskiego i obrońców Gór Borowskich, którzy dzielnie walczyli, ale też w wielkiej liczbie 663 osób zginęli podczas kampanii wrześniowej w 1939 r. w okolicach pobliskiej Borowej.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.09.2017 15:40

Patrioci chyba pod sklepem blizin rzadzi niepodawaj sie ukochana ma legio warszawa

00


gość ~gość (Gość)07.09.2017 23:45

Brawo chłopcy

00


gość ~gość (Gość)06.09.2017 18:29

Brawo panowie !!! Tak trzymać !!!

00


gość ~gość (Gość)05.09.2017 22:49

Patriotyzm i miłość do ojczyzny nosi się w sercu a nie na pokaz . A po za tym jeśli byś nas znal to wiedziałbyś ze patriotą jest kazdy z nas . Wiec znajomy naszyma nie jesteś a przykładem tego co napisałeś jest zazdrość ze Ty w tym nie brałeś udziału no trudno tacy tez muszą żyć. Czekam aż powiesz ktoremus z nas ze nie jest patriotą prosto w oczy... miej odwagę

30


gość ~gość (Gość)05.09.2017 11:13

Znam Bernarda jeszcze ze szkoły, wbrew wszystkiemu co ludzie mówią naprawdę jest pomocny chłopak,niejednemu człowiekowi pomógł,chociaż on się z tym nie obnosi, wiele ludzi nie widzi drugiego człowieka aon widzi wszystkich...

12


xyz69 ~xyz69 (Gość)04.09.2017 23:20

Dobrze, że od was wszystkich, którzy negatywnie komentują tę wiadomość bije patriotyzm każdego dnia. Żal tyłeczek ściska, że sami na to nie wpadliście. Z pewnością piszą tutaj takie bzdury osoby, które osobiście gratulowały chłopakom pomysłu a teraz anonimowo wypisują tutaj bzdury bo ich w środku ściska. Hahaha

32


Pozdro 600 ~Pozdro 600 (Gość)04.09.2017 23:13

Do komentatora edka.:D Jeśli szkoły są do posprzątania to pewnie nikt nie widziałby problemu gdyby Pan wziął się za ich posprzątanie, wręcz przeciwnie, może nawet napisano by tutaj o Pana dobrej inicjatywie.:D A co do "wolusów" jacy są tacy są a ludziom będzie zawsze wszystko przeszkadzało. Wolusy piją - źle, wolusy stoją za sklepem - źle, wolusy cwaniakują - źle, nawet jak teraz powstało coś z ich inicjatywy nie szkodzącego nikomu a wręcz nawet poprawiającego wizerunek Woli to też ŹLE! Ludziom nigdy się nie dogodzi. A jeśli ktoś ma mało do powiedzenia/napisania to lepiej niech zachowa swoje ubogie komentarze dla siebie bo sam się pogrąża. Pozdrawiam.

40


gość ~gość (Gość)04.09.2017 19:00

Benek to rozumie ze wpadl na taki pomysl bo to super gosc a o tych co pisza ze oni o tym pomysleli to smiac mi sie chce hahaha

30


gość ~gość (Gość)04.09.2017 18:57

Nikt wolusow nie lubi ale chociaz cos dobrego zrobili a benek spoko gosc

30


gość ~gość (Gość)04.09.2017 18:56

No benek spoko gosc pewnie on nad tym pomylal bo reszta to szkoda słow

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat