Tuż poza podium w Inowrocławiu

Środa, 29 maja 20240
Za nami drugi turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. W zmaganiach uczestniczą zawodnicy BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. Po zwycięstwie na inaugurację sezonu, tym razem nasza drużyna uplasowała się tuż poza podium.

Ładuję galerię...

W fazie grupowej piotrkowianie dwukrotnie zwyciężali. Najpierw w pokonanym polu zostawili KS Szczypiorniak Gniezno, z którym wygrali 2:0. Później w tym samym stosunku odprawili SPR Wybrzeże Gdańsk.

 

Po zajęciu 1. miejsca w grupie przyszedł czas na ćwierćfinał z inną drużyną z województwa łódzkiego. KKS Włókniarz Konstantynów także nie znalazł sposobu na BHT GRU Juko. Mecz przy sztucznym oświetleniu ekipa z Piotrkowa wygrała ponownie 2:0, co doprowadziło ich do półfinału.

 

W strefie medalowej naszej drużynie nie szło już tak dobrze, jak we wcześniejszych spotkaniach. Najpierw w półfinale ulegli 0:2 późniejszym zwycięzcom turnieju BHT Petrze Płock. Pozostała więc walka o brąz, ale i tutaj piotrkowianie musieli uznać wyższość rywali. Mecz o 3. miejsce przegrali w shoot-out’ach 1:2 z gospodarzem turnieju SPRP Damy Radę Inowrocław.

 

Panowie poprzednio zdobyli Puchar Polski, tym razem zajęli wysokie 4. miejsce, dlatego po 2 turniejach nadal to BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski znajduje się na pierwszym miejscu w klasyfikacji Mistrzostw Polski Mężczyzn. Kolejny turniej odbędzie się w Gdańsku, jednak nasza drużyna w tym czasie (13 -16 czerwca) będzie już walczyć w Lacanau (Francja) podczas EBT Finals (European Beach Tour). 

 

Klub zachęca wszystkich do kibicowania i obserwowania jego social mediów, gdzie znajdą się informacje o godzinach transmisji meczów rozgrywanych z innymi europejskimi drużynami. Każdy kto chciałby zobaczyć popisy szczypiornistów na plaży, może już dzisiaj zaplanować sobie wycieczkę do Płocka (29-30 czerwca) lub Kołobrzegu (26-28 lipca), gdzie także będzie można zobaczyć naszych reprezentantów.

 

Skład podczas turnieju w Inowrocławiu:
Mateusz Kożanowski, Wojciech Lipiński, Marcin Węgrzyn, Łukasz Dobrzański, Maciej Włudarczak, Vlad Lohunov, Jan Dobrowolski, Karol Kędziora i Radosław Jarząbek.
Trenerzy: Adam Studziński i Kaja Szczukocka

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat