Trafili w dziesiątkę: 6 bramek Polonii i 4 Concordii

Region Sobota, 08 września 201811
6:0 (2:0) piłkarze Polonii pokonali w sobotę LKS Mniszków, aż pięć bramek w tym spotkaniu strzelił Adrian Malicki, który zaledwie kilka dni temu odebrał nagrodę dla najlepszego strzelca ubiegłego sezonu, jeśli utrzyma taką skuteczność w przyszłym sezonie odbierze kolejną. Swój mecz wygrali również zawodnicy Concordii, którzy 4:2 (3:2) pokonali Grabkę II Grabica.
W czterech dotychczasowych spotkaniach A. Malicki strzelił już osiem bramek. Fot. archiwum epiotrkow.plW czterech dotychczasowych spotkaniach A. Malicki strzelił już osiem bramek. Fot. archiwum epiotrkow.pl

Po pierwszej połowie zawodnicy z Mniszkowa nie myśleli chyba, że stracą w tym meczu aż tyle goli i, że prawie wszystkie strzeli jeden zawodnik. Adrian Malicki rozpoczął swój strzelecki festiwal już w 4. minucie meczu, sześć minut później zdobył kolejną bramkę. Następne strzelił już w drugiej połowie, na listę strzelców wpisał się także jego klubowy kolega Mateusz Jakubiak. Polonia awansowała na drugie miejsce w tabeli piotrkowskiej okręgówki, w następnej kolejce poloniści zmierzą się na własnym boisku z zespołem z Gomunic. Ten mecz odbędzie się 15 września, początek spotkania o godzinie 16.30.

Pozycję lidera, ale w klasie B (II grupa) utrzymali z kolei zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski, którzy pokonali przed własną publicznością Grabkę II Grabica. W tym meczu emocji było więcej, Concordia prowadziła już 2:0, ale goście zdołali wyrównać, przed przerwą podopieczni trenera Pawła Płomińskiego zdołali jednak strzelić jeszcze jedną bramkę, a po przerwie ustalili wynik tego spotkania. W piotrkowskiej drużynie zadebiutowali wychowankowie bramkarz Jakub Troszok i pomocnik Oskar Warcholiński. Obaj mają niecałe 16 lat. W następnej kolejce piotrkowianie zagrają na wyjeździe z Alfą Kleszczów (15 września, początek meczu o godzinie 16.00).

LKS Mniszków 0:6 (0:2) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(4’, 10’ , 48’ , 65’ i 81’ Adrian Malicki, 71’ Mateusz Jakubiak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Kulbat, Wiśniewski (46’ Yermakov), Nowaczyk, Wojewódzki, Lewandowski (78’ Bykowski), Lenarcik, Szymor (70’ Jończyk), Kowalski, Cieślik (46’ Kugiel), Jakubiak, Malicki.

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski 4:2 (3:2) Grabka II Grabica

(Bramki dla Concordii zdobyli: Dawid Cieślak, Krystian Bujakowski, Robert Bora i Artur Jędrzejczyk)

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski: Troszok - Lisman (55’ Kubicki), Adamczyk (80’ Warcholiński), Jagiełło, Ryszka (75’ Wawrzynkiewicz), Bora (70’ Karbowiak), Cieślak, Kępski, Niepsuj (58’ Mucha), Bujakowski (65’ Lipski), Jędrzejczyk (80’ Maluga).