Szkodziński, Melkumov i Grzybicki mistrzami Polski! Wspaniały start naszych zapaśników!

Strefa FM Sobota, 29 września 201215
W Radomiu rozegrane zostały 82. Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Znakomicie zaprezentowali się w nich zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków. Wywalczyli aż osiem medali, w tym trzy złote!

Po pierwsze złoto sięgnął w wadze do 55 kilogramów Dawid Szkodziński. Dla tego zapaśnika to pierwszy w karierze tytuł. Chwilę później w wadze do 60 kilogramów po brąz sięgnął 18-letni Mateusz Bernatek.

W finale wagi do 66 kilogramów Edgar Melkumov nie dał żadnych szans rutynowanemu Tomaszowi Świerkowi i zdobył drugi dla Piotrkowa złoty medal.

Kolejny medal dla AKS wywalczył w wadze do 74 kg Michał Król pokonując w walce o brąz swojego klubowego kolegę Jacka Tomaszewskiego.

W kategorii do 84 kilogramów Dawid Pawlik przegrał przez położenie na łopatki z Tadeuszem Michalikiem jednak srebrny medal tego młodego zawodnika to bardzo miła niespodzianka.

W pojedynku o złoto w kategorii do 96 kilogramów zmierzyli się dwaj piotrkowianie. Radosław Grzybicki pokonał po zaciętym pojedynku 2:1 Łukasza Konerę i wywalczył swój pierwszy tytuł wśród seniorów.

Ostatni medal dla AKS zdobył w kategorii do 120 kilogramów Andrzej Deberny.

Tym samym zawodnicy piotrkowskiego klubu zdobyli medale we wszystkich siedmiu kategoriach wagowych.

Klasyfikacja klubowa zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Atletycznego Klubu Sportowego. To wspaniały sukces podopiecznych trenera Henryka Grabowieckiego!